REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Beata Szydło i Mariusz Błaszczak o ransomware Petya: "system zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce działa"

Zakończyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie. Premier Beata Szydło wzięła udział w konferencji prasowej, podczas której podsumowano rozmowy.

28.06.2017
13:13
Beata Szydło i Mariusz Błaszczak o ransomware Petya
REKLAMA
REKLAMA

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z ransomware Petya lub NotPetya Premier Beata Szydło poinformowała, że służby monitorują sytuację i aktualnie nie ma przesłanek ku temu, aby w Polsce podwyższyć stopień alarmowy:

Nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji na podwyższenie stopnia alarmowego związanego z ostatnimi cyberatakami.

Sytuacja jest monitorowana. Służby prowadzą odpowiednie działania.

Głos zabrał również Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który powiedział, że służby "nie rekomendowały wprowadzenia stopnia alarmowego w związku z cyberatakami".

Zapewnił również, że "służby stale monitorują sytuację", a "odpowiedni mechanizm prawny powstał dzięki Ustawie Antyterrorystycznej" nazywanej również Ustawą Inwigilacyjną.

Poinformowano również, że "zostały sformułowane zalecenia dotyczące cyberbezpieczeństwa i będą one przekazane instytucjom publicznym".

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA