REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Zupełnie nowe modele i obniżka cen - tak Asus walczy o polskich klientów

Asus coraz odważniej działa w Polsce. Tajwańczycy wprowadzają zupełnie nowe modele smartfonów z najwyższej półki i obniżają ceny tańszych sprzętów. Obecnie właśnie urządzenia z serii Asus ZenFone to jedne z najciekawszych modeli w popularnych wśród konsumentów przedziałów cenowych.

08.06.2017
17:32
Asus ZenFone wprowadza nowe sprzęty oraz obniża ceny starszych modeli
REKLAMA
REKLAMA

Asus zdecydował się na wprowadzenie do Polski dwóch nowych sprzętów. Jednym z nich jest Asus ZenFone AR, który jest smartfonem z absolutnie najwyższej półki. Świadczy o tym jego cena, która wynosi aż 3699 zł. Na rynku jest niewiele droższych urządzeń. Huawei Mate 9 Pro Porsche Design, Samsung Galaxy S8 Plus, względnie iPhone 7 Plus w wersji z dużą ilością pamięci. Ta bardzo wysoka cena jest jednak przynajmniej częściowo uzasadniona.

Asus ZenFone 3 Zoom i ZenFone AR na targach CES 2017 class="wp-image-538404"

Asus ZenFone AR został bowiem wyposażony w absolutnie topowe podzespoły. Należy do nich 5,7-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 821, 6-8 GB RAM oraz 128 GB rozszerzalnej pamięci UFS 2.0. Nie zabrakło tu też wszystkich najnowszych standardów łączności, akumulatora o pojemności 3300 mAh oraz aparatu obsługującego technologię Google Tango. Dzięki temu rozwiązaniu można zmierzyć odległość między dwoma punktami znajdującymi się na fotografowanym planie. Okazuje się ono szczególnie przydatne podczas korzystania z rozszerzonej rzeczywistości, np. ustawianiu wirtualnych modeli mebli w wirtualnym odwzorowaniu domu lub mieszkania.

Drugą nowością jest Asus ZenFone Zoom S

Nie słyszeliście wcześniej o tym modelu? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w innych krajach sprzęt ten nosi nazwę Asus ZenFone 3 Zoom. W Polsce doczekał się on innego nazewnictwa, by po jesiennej premierze modelu Asus ZenFone 4 nie był uważany za przestarzały sprzęt. W wielkim skrócie jest to ulepszona wersja Asus ZenFone 3 wyposażona w podwójny aparat obsługujący 2,3-krotny zoom optyczny. Jakość robionych nim zdjęć jest naprawdę dobra. Telefon daje sobie radę także w kiepskich warunkach oświetleniowych, ponieważ jego główny aparat ma obiektyw o jasności F/1.7.

 class="wp-image-570185"

Sercem tego smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 625, który może nie należy do światowej czołówki wydajnościowej, ale jest bardzo energooszczędny. To w połączeniu z akumulatorem o pojemności 5000 mAh sprawi, że Asus ZenFone Zoom S będzie cechował się wyjątkowo długim czasem pracy na na jednym ładowaniu. Tajwańczycy zastosowali też 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD, 3-4 GB RAM oraz 128 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Model ten kosztuje 1999 zł, co może się wydawać wysoką ceną. Jednak ogromny akumulator i bardzo dobry aparat sprawiają, że warto rozważyć jego zakup.

Najważniejsze są jednak obniżki cen tańszych urządzeń

Pod koniec zeszłego roku testowałem model Asus ZenFone 3. Był on świetnie wykonany, bardzo ładny, cechował się długim czasem pracy i generalnie nie miał zbyt wielu wad. Jedyną jego słabą stroną była dosyć wysoka cena wynosząca 1599 zł. Już w swojej recenzji pisałem, że za Asus ZenFone 3 w wersji 4/64 GB jest sprzętem dobrym, ale ten sam telefon w wersji 3/32 i cenie 1200-1300 zł byłby rynkowym hitem. Okazuje się, że Asus po cichu wycofał z oferty poprzedni model i wprowadził na rynek tańszego ZenFone’a 3. W ten sposób za 1299 zł można kupić naprawdę świetny telefon, jeden z najlepszych w tej cenie!

REKLAMA
 class="wp-image-527415"

Kolejna obniżka ceny nastąpiła w jeszcze niższej półce cenowej. Kilka tygodni temu Asus wprowadził na rynek model Asus ZenFone Live. Niezła jakość wykonania, rozsądne podzespoły ( Snapdragon 410, 2 GB RAM, bateria 2650 mAh) i zadowalająca jakość przedniego aparatu sprawiły, że można było rozważyć kupno tego sprzętu w sugerowanej cenie 699 zł. Jednak już w przyszłym tygodniu Asus obniży jego cenę do poziomu 599 zł, co oznacza, że będzie to jeden z najlepszych telefonów do 600 zł. Konkurować z nim będą mogły głównie Xiaomi 4A oraz Huawei Y6 II, które są od niego odrobinę lepsze. Jestem pewien, że dzięki tej obniżce ceny Asus ZenFone Live będzie w najbliższych miesiącach bardzo chętnie wybieranym telefonem i znajdzie się w kieszeniach wielu młodych ludzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA