REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

5 powodów, dla których warto zamienić TVP1 na telewizję Wirtualnej Polski

2 grudnia wystartuje telewizja Wirtualnej Polski. Mają pecha, że ofensywę medialną zaczynają po Onecie i Nowa TV, a przecież już jakiś czas temu pisałem, że niedługo będzie więcej telewizji, niż telewizorów, więc wybaczcie mój umiarkowany brak entuzjazmu. 

14.11.2016
17:29
5 powodów, dla których warto zamienić TVP1 na telewizję Wirtualnej Polski
REKLAMA
REKLAMA

Ponieważ jednak staram się być człowiekiem otwartym, obudziłem w sobie wewnętrzną siłę i znalazłem pięć powodów, które przemawiają za rywalizacją nowej stacji z tradycyjnymi, ułożonymi, obecnymi na rynku od dawna potentatami, które symbolizuje TVP.

1. Mają Macieja Orłosia (Teleexpress!)

Jeśli wychowałeś się na Teleexpressie, a twoją przyjemnością z gatunku "five o'clock" jest widok Macieja Orłosia i Hirka Wrony, to mamy dobrą wiadomość. Popularny dziennikarz to jedna z najgorętszych twarzy telewizji Wirtualnej Polski. Poza tym możesz kojarzyć Tomasza Machałę, który zbudował potęgę NaTemat.pl, a wcześniej pojawiał się na ekranach Polsatu. Igora Sokołowskiego i Kamilę Biedrzycką-Osicę, którzy kiedyś podjęli zapewne błędne z perspektywy czasu decyzje o przenosinach z TVN do TVP.

2. Nie emitują serialu Klan

Jeśli z jakiegoś powodu denerwuje cię serial Klan, masz dosyć Chinki Czikulinki, Agnieszki Kotulanki oraz Tomasza Stockingera... Jeśli obrzydza cię, że bohaterowie tego serialu, którzy są ponoć rodziną, rozmawiają ze sobą jak gdyby pierwszy raz w życiu widzieli się na oczy, to będziesz wniebowzięty - telewizja WP nie będzie miała obsesji na punkcie twoich rączek.

3. Nie ma programu Agrobiznes

Jeżeli śledzisz twitterowy profil Janusza Piechocińskiego, to oglądanie Agrobiznesu jest dla Ciebie jak czytanie gazet z 1939 roku - powrotem do przeszłości. A dziś w rolnictwie nie można sobie pozwolić na to, żeby być nie na czasie.

4. Siedziba WP TV nie wygląda jak szalet dla King Konga

W sumie nie wiem jak wygląda siedziba telewizji Wirtualnej Polski, pewnie jest to jeden z miliona biurowców warszawskiego Mordoru. Ale to wciąż lepsze niż siedziba, w której urzęduje TVP. Jak to ktoś kiedyś, bardzo trafnie zresztą ujął, budynek TVP wygląda jak "szalet dla King Konga". Nie żeby to miało jakiekolwiek znaczenie.

5. Nigdy nie zrezygnowali z Mariusza Maxa Kolonko

Mariusz Max Kolonko w swojej vendetcie przeciwko polskim mediom jest nieustępliwy i konsekwentny. Obalił już jeden pomysł na TVP, teraz jest troszkę w szoku, że nie uwzględniono go w pomyśle numer dwa, ale nie martwcie się - i tę koncepcję prędzej czy później obali. A taka telewizja Wirtualnej Polski? Nuda! Boring! Niczym nie zaszli mu za skórę.

No i to chyba by było na tyle, wnioski wyciągnijcie sami.

wptvv class="wp-image-528452"

Te najważniejsze "twarze" stacji będą odpowiadały za jej pasmo "live" o nazwie #dziejesienazywo, gdzie znajdziemy informacje, publicystykę i lifestyle. Łącznie koło 3 godzin dziennie. W resztę ramówki upchnięte zostaną seriale oraz produkcje zagraniczne, m.in. The Fall czy Orphan Black. To całkiem niezłe seriale (o niebo lepsze niż propozycja Nowa TV), ale kto dziś ogląda seriale w telewizji? Jak zwierzęta...

REKLAMA

Rok temu wyszły trzy bardzo fajne gry komputerowe, w które chciałem zagrać, ale miały swoją premierę w tym samym czasie i tak bardzo zastanawiałem się, od której zacząć, że ostatecznie nie miałem kontaktu z żadną z nich. Pomijając fakt, iż mam problemy godne dziesięciolatka, obawiam się, że podobnie będzie z tymi nowymi stacjami. Przynajmniej w tradycyjnej telewizji. Może ktoś rozsądny powinien poczekać przynajmniej pół roku, aż uda się wypalić konkurentom, ucząc przy okazji na ich błędach?

Trochę większe szanse mają na zdobycie popularności dzięki obecności na jedynkach ogromnych portali, chociaż... Sukces Jarosława Kuźniara w Onecie wynika z tego, że ludzie idą tam pooglądać Kuźniara, a nie telewizję Onetu. Co najlepiej udowadnia fakt, że pozostałe audycje nie są już aż tak ciepło odbierane, o ile w ogóle ktoś dostrzega ich medialną obecność. Czy Wirtualna Polska, a potencjalnych kandydatów poznaliście powyżej, ma swojego Kuźniara?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA