REKLAMA

Maciej Orłoś zrobi Wirtualnej Polsce nowy Teleexpress. Super, bo to format wybitnie internetowy

Pisałem już na łamach Spider's Web, że Maciej Orłoś ucieka z TVP, a jego nowym pracodawcą będzie telewizja Wirtualnej Polski, która zaatakuje nas nie tylko z ekranów portali internetowych, ale też niebawem przeniesie się do sieci kablowych. Nadciąga Maciej Orłoś WP Express!

17.10.2016 19.11
maciej orłoś wp express
REKLAMA
REKLAMA

Czy WP TV jest gotowa do ataku sieci kablowych? To wielka niewiadoma, ponieważ ramówka wygląda jeszcze mniej okazale, niż ma to miejsce w przypadku Onetu, a nawet przed Onetem jeszcze daleka droga, choć ich telewizja to niewątpliwie pierwsza internetowa telewizja w kraju, która ma ręce i - powiedzmy - nogę.

Maciej Orłoś WP Express?

Z drugiej strony Maciej Orłoś, na tę krucjatę podboju telewizyjnych metod dystrybucji telewizji, jest wzmocnieniem niemal idealnym. W telewizji - przynajmniej z punktu widzenia mojego pokolenia - obecny od zawsze. Z punktu widzenia osób starszych - obecny na tyle długo, że znają go doskonale, a tego co było wcześniej, to i tak już pewnie nie pamiętają.

Kulturalny, inteligentny, przemiły, wymarzony zięć. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że jakiś senior w mojej rodzinie, widząc Orłosia, zapamiętałby, że teraz leci on "na trzydzieści sześć, nie wiem co to za stacja, jakiś wąż".

Jak podaje "Press", program lubianego dziennikarza dla Wirtualnej Polski będzie bardzo mocno inspirowany formułą Teleexpressu, co jest oczywiście znakomitym pomysłem. Gdyby bowiem się nad tym głębiej zastanowić, to nie ma w świecie programów informacyjnych formatu lepszego do internetu, niż właśnie to. Nie za długi, tak gdzieś góra 15 minut. Konkretny, wykraczający także poza politykę, no i z prowadzącym, który na sam koniec zdobywa się w sobie na "heheszki", czyli odrobinę luzu.

Ciekawe czy WP zdecyduje się przenieść tę formułę w całości (ale jak to tak, bez Hirka Wrony czy Marka Sierockiego?), czy też jednak Maciej Orłoś w tym wydaniu będzie bardzo poważny, a całość skupi się na wydarzeniach z kraju i ze świata.

Moim zdaniem ten drugi kierunek byłby błędem. Bo przecież świeże wiadomości w internecie (a gdzie stacja też planuje się emitować) dostępne są cały czas. To klimat, atmosfera, konwencja, prowadzący tworzą sukces programu telewizyjnego.

Teleexpress nazwałem najbardziej internetowym.

REKLAMA

A kto z sieci jest najbardziej telewizyjny? Bez niespodzianek - o kogoś takiego bardzo trudno. Natomiast świetnym formatem, który w ostatnich latach udało się stworzyć tradycyjnej telewizji był "Świat się kręci" emitowany w telewizyjnej jedynce.

Oglądałem go rzadko, ale uwielbiałem z całego serca, gdyż Agata Młynarska streszczała tam świat Snapchata, Instagram i YouTube'a ludziom nieco starszej daty, wzbogacając to o bardzo ciekawe debaty na tematy społeczne z ekspertami i - no cóż, trudno - celebrytami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA