1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Audio Video Show już za nami. To było coś więcej, niż wystawa wypolerowanego sprzętu

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Audio Video Show 2016 to przede wszystkim wystawa, ale dla gości przygotowano znacznie więcej, niż wypolorowane na błysk sprzęty. Przez trzy dni organizowano liczne spotkania, prelekcje, a nawet warsztaty, na których aż żal było się nie pojawić.

06.11.2016
18:20
Audio Video Show 2016

Organizatorzy Audio Video Show 2016 przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji. Na 20. edycji pojawiło się ponad 150 wystawców, a całe targi w trzech lokalizacjach - Stadion Narodowy, hotel Radisson Blu Sobiekski, hotel Golden Tulip - pokryły łącznie 10 tys. mkw. powierzchni.

Nie samym sprzętem jednak człowiek żyje, chociaż bez dwóch zdań to on był clou programu.

Targi Audio Video Show 2016 to była niepowtarzalna okazja, by podziwiać sprzęt z najróżniejszych półek cenowych. Na miejscu była możliwość odsłuchania dźwięku z zestawu audio za bagatela 2 mln zł. Piotr Metz kilkukrotnie puszczał nagrania Beatelsów z nośnika, który służył kilka dekad temu jako baza do tłoczenia płyt. A to nie koniec - można było się też czegoś nauczyć.

Już w piątek na terenie Stadionu Narodowego odbyła się prelekcja w języku angielskim zatytułowana Konwersja cyfrowo analogowa - o konstrukcji przetworników. Poprowadził ją założyciel firm Deltec i dpa, który związany jest od blisko dwóch dekad z Chord: Rob Watts. W sobotę można było zaś posłuchać Jerzego Herse’a (Nyquista) mówiącego o akustyce pokoi odsłuchowych.

Bardzo ciekawe seminarium miał w trakcie trwania targów dwukrotnie (w sobotę i w niedzielę w Sali Wilanów III w hotelu Radisson Blu Sobieski) Wally Malewicz. Ten światowej klasy specjalista przyleciał do Polski ze Stanów Zjednoczonych, by prowadzić wykład dotyczący “ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych”.

Co jeszcze przygotowali dla gości organizatorzy Audio Video Show 2016?

Audio Video Show to święto dla fanów muzyki utrwalonej na nośnikach, gdzie prezentowany jest sprzęt do ich odtwarzania. Nie przeszkodziło to jednak w zorganizowaniu koncertu wiolonczelisty Vincenta Belangera, który wykonywał na żywo utwory ze swojej najnowszej płyty Pure Cello.

W hotelu Grand Tulip można było też wziąć udział w audycji na żywo, która poprowadził Rafał Bryndal: polski satyryk, tekściarz i dziennikarz opowiadał o swojej pasji do jazzu. Niestety spotkanie nie odbyło się o zamierzonej porze, ku rozczarowaniu pełnej sali czekającej na gościa.

Nie zabrakło też gratki dla fanów wideo.

Firma Sony zorganizowała bowiem pokaz laserowego projektora 4K z obsługą HDR z wykorzystaniem odtwarzacza Blu-ray 4K Ultra HD oraz innych natywnych źródeł obrazu Ultra HD. Pokaz połączony został z seminarium na ten temat, które poprowadzili Piotr Gmerek i Maciej Koper z HDTVPolska.

A to i tak tylko wybrane z atrakcji, których na Audio Video Show 2016 było dużo, dużo więcej. Aż ciekawość mnie żżera, gdy myślę o tym, co organizatorzy przygotują za rok na 21. edycję wystawy!

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze