1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Byłem na Abbey Road słuchać, jak Beatlesi nagrywają płytę. No, prawie

Lokowanie produktu

Niesamowitą atrakcją tegorocznej wystawy Audio Video Show okazał się odsłuch taśmy-matki zespołu The Beatles, a konkretnie albumu „Magical Mystery Tour” z 1967 roku!

05.11.2016
19:48
The Beatles

Podczas tegorocznego Audio Video Show możemy doświadczyć prawdziwej uczty, przynajmniej zdaniem fanów zespołu The Beatles. Mam na myśli odsłuch albumu Magical Mystery Tour z taśmy analogowej. Do prezentacji wykorzystany jest magnetofon szpulowy Studer A807 oraz pierwsza kopia taśmy matki tego albumu (jest to kopia, z której tłoczono płyty analogowe, a więc jeszcze jeden krok bliżej wzorca).

Odsłuch „Magical Mystery Tour” wzbudził ogromne zainteresowanie fanów dobrego brzmienia. Na każdej z prezentacji liczba osób obecnych w dosyć małej sali była imponująca. Wszystkie miejsca siedzące zostały zajęte, a dookoła nich zebrał się tłum fanów brytyjskiego zespołu. Sam przyszedłem na salę zaledwie kilka minut przed odsłuchem i musiałem się nieźle postarać, by zająć dobrą pozycję.

The Beatles class="wp-image-526740"
Piotr Metz wprowadził nas w odpowiedni klimat

Sam odsłuch mogę określić jako przeżycie bardzo… tak, czarujące, to odpowiednie słowo.  Czarujące przeżycie, podczas którego można było odpłynąć. Bogactwo dźwięków i dynamika, jaką oferowała taśma, były niesamowite. Na szczęście, nie będę w tym przeżyciu osamotniony.

Ty też masz okazję przenieść się do Abbey Road!

The Beatles class="wp-image-526741"
Chętnych na gratkę spod znaku The Beatles nie brakuje i trudno się temu dziwić

Organizatorzy przewidzieli jeszcze dwa odsłuchy w ramach Audio Video Show. Oba odbędą się na stadionie PGE Narodowy w sali Studio TV2 jutro, czyli w niedzielę. Pierwszy odbędzie się o godzinie 11:00, drugi zaś o godzinie 15:00. Ze swojej strony dodam jeszcze, że radzę pojawić się wcześniej i poczekać grzecznie w kolejce.

Liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych nie brakuje.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze