REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już jest! Możesz już pobrać iOS 10 na swojego iPhone'a i iPada

Koniec czekania i zastanawiania się, czy warto już instalować betę iOS 10, czy może jednak jeszcze się wstrzymać. Apple oficjalnie udostępnił dziś aktualizację dla wszystkich wspieranych urządzeń.

13.09.2016
18:58
ios 10
REKLAMA
383 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Oczywiście, w przeciwieństwie do Androida, tutaj nie trzeba czekać godzin, dni, tygodni czy miesięcy na moment, kiedy zostaniemy powiadomieni o dostępności aktualizacji i będziemy mogli ją przeprowadzić. Niezależnie od tego, z jakiej dystrybucji pochodzi nasz iPhone/iPad/iPod touch, jeśli znajduje się na liście sprzętów, które iOS 10 dostaną, proces instalacji nowego iOS możemy przeprowadzić już dziś.

img_0024 class="wp-image-516051"

Nie oznacza to jednak, że uda nam się to od razu. Jak uczy historia, zainteresowanie nowymi wydaniami iOS jest przeważnie tak ogromne, że przewyższa możliwości serwerów Apple. Jeśli problemy wystąpią i dziś, pozostaje nam albo klikanie w odpowiedni przycisk tak długo, aż pobieranie aktualizacji zaskoczy, albo odczekanie tych kilku godzin i instalacja odrobinę później.

Dla przypomnienia, aktualizację do 10-tki otrzymają następujące sprzęty:

iPhone: 7, 7 Plus (te zadebiutują z nowym systemem), 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c oraz 5.

iPad: Pro 12,9, Pro 9,7, Air 2, Air, 4 gen., mini 4, mini 3, mini 2.

iPod: 6 gen.

Nie możemy niestety na razie stwierdzić, jak dobrze działa iOS 10 na najstarszym (premiera w 2012!) smartfonie Apple wspieranym przez nowy system, ale na 5s spisuje się bez zarzutu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jeśli ktoś jednak nadal nie chce eksperymentować, może poczekać kilka dni i zapoznać się z pierwszymi opiniami użytkowników. W końcu nawet długotrwałe, publiczne testy beta nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkie błędy i niedoróbki.

Gdyby komuś nudziło się podczas aktualizacji, polecamy krótką lekturę, która wprowadzi nas we wszystkie (a przynajmniej większość) nowości w odświeżonym systemie mobilnym Apple:

REKLAMA

Miłego pobierania i aktualizacji!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA