1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Już jest! Możesz już pobrać iOS 10 na swojego iPhone'a i iPada

Koniec czekania i zastanawiania się, czy warto już instalować betę iOS 10, czy może jednak jeszcze się wstrzymać. Apple oficjalnie udostępnił dziś aktualizację dla wszystkich wspieranych urządzeń.

ios 10
383 interakcji
dołącz do dyskusji

Oczywiście, w przeciwieństwie do Androida, tutaj nie trzeba czekać godzin, dni, tygodni czy miesięcy na moment, kiedy zostaniemy powiadomieni o dostępności aktualizacji i będziemy mogli ją przeprowadzić. Niezależnie od tego, z jakiej dystrybucji pochodzi nasz iPhone/iPad/iPod touch, jeśli znajduje się na liście sprzętów, które iOS 10 dostaną, proces instalacji nowego iOS możemy przeprowadzić już dziś.

img_0024

Nie oznacza to jednak, że uda nam się to od razu. Jak uczy historia, zainteresowanie nowymi wydaniami iOS jest przeważnie tak ogromne, że przewyższa możliwości serwerów Apple. Jeśli problemy wystąpią i dziś, pozostaje nam albo klikanie w odpowiedni przycisk tak długo, aż pobieranie aktualizacji zaskoczy, albo odczekanie tych kilku godzin i instalacja odrobinę później.

Dla przypomnienia, aktualizację do 10-tki otrzymają następujące sprzęty:

iPhone: 7, 7 Plus (te zadebiutują z nowym systemem), 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c oraz 5.

iPad: Pro 12,9, Pro 9,7, Air 2, Air, 4 gen., mini 4, mini 3, mini 2.

iPod: 6 gen.

Nie możemy niestety na razie stwierdzić, jak dobrze działa iOS 10 na najstarszym (premiera w 2012!) smartfonie Apple wspieranym przez nowy system, ale na 5s spisuje się bez zarzutu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jeśli ktoś jednak nadal nie chce eksperymentować, może poczekać kilka dni i zapoznać się z pierwszymi opiniami użytkowników. W końcu nawet długotrwałe, publiczne testy beta nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkie błędy i niedoróbki.

Gdyby komuś nudziło się podczas aktualizacji, polecamy krótką lekturę, która wprowadzi nas we wszystkie (a przynajmniej większość) nowości w odświeżonym systemie mobilnym Apple:

Miłego pobierania i aktualizacji!