1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Nie tylko iPhone 7, czyli co jeszcze może pojawić się na wrześniowej konferencji Apple

iPhone 7
106 interakcji
dołącz do dyskusji

Fani Apple’a czekają jak na szpilkach na nowy telefon, ale iPhone 7 może nie być jedyną niespodzianką szykowaną przez Tima Cooka i spółkę.

W tym roku do sieci trafiło dość mało wiarygodnych przecieków dotyczących nowego telefonu Apple’a. Nie jest wykluczone, że iPhone 7 faktycznie będzie jedynie niewielkim odświeżeniem względem ostatnich telefonów pod względem designu, a największą nowością, co zresztą sugeruje samo Apple, będzie nowy aparat.

Nie zdziwię się, jeśli Apple zaprezentuje niedługo masę innego hardware’u, żeby odwrócić uwagę od małych zmian w telefonie iPhone 7.

Nowy iPhone może nie zostać ciepło przyjęty, zwłaszcza jeśli z nowym aparatem pójdzie w parze usunięcie z telefonu złącza minijack i przełącznika głośności, o czym plotkuje się już od miesięcy. O tym, czego jeszcze można się spodziewać po Apple napisał na łamach Bloomberga zwykle dobrze poinformowany Mark Gurman.

Nie wiadomo, co pojawi się we wrześniu obok iPhone’a - jeśli w ogóle pokazany zostanie inny sprzęt. Spodziewam się prezentacji drugiej generacji zegarka Apple Watch, która w przeciwieństwie do poprzednika będzie miała wbudowany moduł GPS. Nowe iPady i nowości w iOS przygotowane z myślą o tabletach - a konkretnie z linią iPad Pro i rysikiem - to raczej plany na 2017 rok.

Klienci czekają też na nowe komputery Mac.

Dużo czasu minęło od prezentacji nowych komputerów, a jedyną tegoroczną nowością jest jak do tej pory odświeżony mobilny MacBook z jednym portem USB-C. Gurman przewiduje, że jeszcze w tym roku - możliwe, że nawet w październiku - zobaczymy kilka nowych komputerów. Wśród nich ma pojawić się odświeżony iMac z możliwością dołożenia mocniejszych układów graficznych AMD.

Bardzo przydałby się kolejny MacBook Air w ofercie, bo bądź co bądź 12-calowy MacBook z procesorem Intel Core M nie jest jego bezpośrednim następcą. MacBook Air zresztą aż prosi się o nową wersję, bo od 2013 roku sprzedawany jest de facto ten sam komputer z nieco unowocześnionymi podzespołami. Oby nowością nie był wyłącznie port USB-C zastępujący wszystkie inne.

Kolejnym komputerem, o którym mówi Gurman, jest MacBook Pro z jeszcze bardziej płaską klawiaturą i ponownie pojawiają się doniesienia o panelu dotykowym umieszczonym nad nią. Niezmiernie ciekawią mnie też kolejne doniesienia o nowym Thunderbolt Display. Apple podobno współpracuje z LG nad zewnętrznym monitorem 5K.