REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie tylko iPhone 7, czyli co jeszcze może pojawić się na wrześniowej konferencji Apple

Fani Apple’a czekają jak na szpilkach na nowy telefon, ale iPhone 7 może nie być jedyną niespodzianką szykowaną przez Tima Cooka i spółkę.

30.08.2016
12:55
iPhone 7
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku do sieci trafiło dość mało wiarygodnych przecieków dotyczących nowego telefonu Apple’a. Nie jest wykluczone, że iPhone 7 faktycznie będzie jedynie niewielkim odświeżeniem względem ostatnich telefonów pod względem designu, a największą nowością, co zresztą sugeruje samo Apple, będzie nowy aparat.

Nie zdziwię się, jeśli Apple zaprezentuje niedługo masę innego hardware’u, żeby odwrócić uwagę od małych zmian w telefonie iPhone 7.

Nowy iPhone może nie zostać ciepło przyjęty, zwłaszcza jeśli z nowym aparatem pójdzie w parze usunięcie z telefonu złącza minijack i przełącznika głośności, o czym plotkuje się już od miesięcy. O tym, czego jeszcze można się spodziewać po Apple napisał na łamach Bloomberga zwykle dobrze poinformowany Mark Gurman.

Nie wiadomo, co pojawi się we wrześniu obok iPhone’a - jeśli w ogóle pokazany zostanie inny sprzęt. Spodziewam się prezentacji drugiej generacji zegarka Apple Watch, która w przeciwieństwie do poprzednika będzie miała wbudowany moduł GPS. Nowe iPady i nowości w iOS przygotowane z myślą o tabletach - a konkretnie z linią iPad Pro i rysikiem - to raczej plany na 2017 rok.

Klienci czekają też na nowe komputery Mac.

Dużo czasu minęło od prezentacji nowych komputerów, a jedyną tegoroczną nowością jest jak do tej pory odświeżony mobilny MacBook z jednym portem USB-C. Gurman przewiduje, że jeszcze w tym roku - możliwe, że nawet w październiku - zobaczymy kilka nowych komputerów. Wśród nich ma pojawić się odświeżony iMac z możliwością dołożenia mocniejszych układów graficznych AMD.

REKLAMA

Bardzo przydałby się kolejny MacBook Air w ofercie, bo bądź co bądź 12-calowy MacBook z procesorem Intel Core M nie jest jego bezpośrednim następcą. MacBook Air zresztą aż prosi się o nową wersję, bo od 2013 roku sprzedawany jest de facto ten sam komputer z nieco unowocześnionymi podzespołami. Oby nowością nie był wyłącznie port USB-C zastępujący wszystkie inne.

Kolejnym komputerem, o którym mówi Gurman, jest MacBook Pro z jeszcze bardziej płaską klawiaturą i ponownie pojawiają się doniesienia o panelu dotykowym umieszczonym nad nią. Niezmiernie ciekawią mnie też kolejne doniesienia o nowym Thunderbolt Display. Apple podobno współpracuje z LG nad zewnętrznym monitorem 5K.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA