REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Oprogramowanie

Ostatni dzwonek! Został już tylko tydzień na darmową aktualizację do Windows 10

Został zaledwie tydzień darmowej aktualizacji systemu do Windows 10. Za kilka dni nie będziemy mogli już z niej skorzystać bezpłatnie, a Microsoft będzie kazał sobie sporo płacić. Co więcej, nadchodzi ważna aktualizacja systemu Windows 10, więc przesiadka na tę wersję Windows ma teraz całkiem sporo sensu.

Windows 10 - do kiedy darmowa aktualizacja?
REKLAMA
170 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Z systemu Windows 10 korzystam od momentu oficjalnej premiery. Można też powiedzieć, że zwabiony dobrze zapowiadającym się systemem Microsoftu zrezygnowałem z Ubuntu, aby przesiąść się na komputer z Windows 8, gdyż wiedziałem, że ten dostanie darmową aktualizację.

Windows 10 to od wielu miesięcy moje podstawowe środowisko pracy (na PC, bo na smartfonie #AndroidOnly) i mimo że czasami naprawdę głośno przeklinam, to w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony stwierdzam, że da się wytrzymać z nowym Windowsem. Powiem więcej - system Windows 10 jest nie gorszy niż Windows 8.1, Windows 8, a nawet Windows 7. A to, jak na Microsoft, nie lada wyczyn!

Windows 10 – aktualizować czy nie?

I gdy znajomi dzisiaj pytają mnie, czy aktualizować komputer z Windows 7 lub Windows 8 do nowej wersji, to odpowiadam zdecydowanie: czemu nie. Ale zanim to zrobicie, przeczytajcie, co napisał Maciek Gajewski u nas na blogu, żeby potem nie było płaczu.

Maciek przygotował dwa bardzo pomocne w ostatnim czasie teksty:

Opowiada w nich o największych zaletach systemu Windows 10 – tak, są inne niż to, że aktualizacja jest dostępna za darmo – ale też przestrzega przed znanymi problemami i wadami, które mogą być uciążliwe, a w krytycznych przypadkach uniemożliwią nawet na korzystanie z komputera.

Do kiedy darmowa aktualizacja Windows 10?

System Windows 10 zadebiutował w lipcu 2015 roku i Microsoft zadecydował, że użytkownicy systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 będą mieli rok na podjęcie decyzji o aktualizacji. Przez ten czas aktualizacja komputerów z wymienionymi wyżej systemami będzie darmowa.

Czas jednak ucieka i oferta bezpłatnej aktualizacji pozostanie aktywna jeszcze tylko przez tydzień. Dokładnie 29 lipca 2016 roku niezdecydowani użytkownicy będą mieli ostatnią możliwość na nieodpłatne pobranie i zainstalowanie nowej wersji systemu.

Dzień później będzie to już opcja płatna. Microsoft nie planuje specjalnej promocji zniżkowej i za aktualizację do Windows 10 zapłacimy 119 dol. lub 199 dol. odpowiednio za wersje Windows 10 Home i Windows 10 Pro. Jeśli w ramach aktualizacji do Windows 10 chcielibyśmy równocześnie przeskoczyć z Home na Pro, to musimy się liczyć z dopłatą równowartości 99 dol. Polskie ceny nie zostały jeszcze podane, ale wartości w dolarach mają być punktem wyjścia dla wszystkich rynków.

REKLAMA

Rozważając aktualizację do Windows 10 warto pamiętać, że już w przyszłym miesiącu Microsoft wypuści bardzo dużą i ważną aktualizację, która przyniesie szereg zmian i ważnych nowych funkcji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA