REKLAMA

Ostatni dzwonek! Został już tylko tydzień na darmową aktualizację do Windows 10

Został zaledwie tydzień darmowej aktualizacji systemu do Windows 10. Za kilka dni nie będziemy mogli już z niej skorzystać bezpłatnie, a Microsoft będzie kazał sobie sporo płacić. Co więcej, nadchodzi ważna aktualizacja systemu Windows 10, więc przesiadka na tę wersję Windows ma teraz całkiem sporo sensu.

22.07.2016 13.50
Windows 10 - do kiedy darmowa aktualizacja?
REKLAMA
REKLAMA

Z systemu Windows 10 korzystam od momentu oficjalnej premiery. Można też powiedzieć, że zwabiony dobrze zapowiadającym się systemem Microsoftu zrezygnowałem z Ubuntu, aby przesiąść się na komputer z Windows 8, gdyż wiedziałem, że ten dostanie darmową aktualizację.

Windows 10 to od wielu miesięcy moje podstawowe środowisko pracy (na PC, bo na smartfonie #AndroidOnly) i mimo że czasami naprawdę głośno przeklinam, to w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony stwierdzam, że da się wytrzymać z nowym Windowsem. Powiem więcej - system Windows 10 jest nie gorszy niż Windows 8.1, Windows 8, a nawet Windows 7. A to, jak na Microsoft, nie lada wyczyn!

Windows 10 – aktualizować czy nie?

I gdy znajomi dzisiaj pytają mnie, czy aktualizować komputer z Windows 7 lub Windows 8 do nowej wersji, to odpowiadam zdecydowanie: czemu nie. Ale zanim to zrobicie, przeczytajcie, co napisał Maciek Gajewski u nas na blogu, żeby potem nie było płaczu.

Maciek przygotował dwa bardzo pomocne w ostatnim czasie teksty:

Opowiada w nich o największych zaletach systemu Windows 10 – tak, są inne niż to, że aktualizacja jest dostępna za darmo – ale też przestrzega przed znanymi problemami i wadami, które mogą być uciążliwe, a w krytycznych przypadkach uniemożliwią nawet na korzystanie z komputera.

Do kiedy darmowa aktualizacja Windows 10?

System Windows 10 zadebiutował w lipcu 2015 roku i Microsoft zadecydował, że użytkownicy systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 będą mieli rok na podjęcie decyzji o aktualizacji. Przez ten czas aktualizacja komputerów z wymienionymi wyżej systemami będzie darmowa.

Czas jednak ucieka i oferta bezpłatnej aktualizacji pozostanie aktywna jeszcze tylko przez tydzień. Dokładnie 29 lipca 2016 roku niezdecydowani użytkownicy będą mieli ostatnią możliwość na nieodpłatne pobranie i zainstalowanie nowej wersji systemu.

Dzień później będzie to już opcja płatna. Microsoft nie planuje specjalnej promocji zniżkowej i za aktualizację do Windows 10 zapłacimy 119 dol. lub 199 dol. odpowiednio za wersje Windows 10 Home i Windows 10 Pro. Jeśli w ramach aktualizacji do Windows 10 chcielibyśmy równocześnie przeskoczyć z Home na Pro, to musimy się liczyć z dopłatą równowartości 99 dol. Polskie ceny nie zostały jeszcze podane, ale wartości w dolarach mają być punktem wyjścia dla wszystkich rynków.

REKLAMA

Rozważając aktualizację do Windows 10 warto pamiętać, że już w przyszłym miesiącu Microsoft wypuści bardzo dużą i ważną aktualizację, która przyniesie szereg zmian i ważnych nowych funkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA