REKLAMA

Został już tylko miesiąc darmowej aktualizacji do Windows 10. Później zapłacisz

Jeszcze tylko przez niecały miesiąc (do 29 lipca) będzie można korzystać z darmowej aktualizacji systemu do wersji Windows 10. Pobierz ją już dzisiaj i ciesz się nowym oprogramowaniem zupełnie za darmo. Jeżeli zdecydujesz się na aktualizację później, będziesz musiał za nią zapłacić.

30.06.2016 15.21
Windows 10 za darmo
REKLAMA

Windows 10 - czy warto aktualizować?

REKLAMA

Sam zaktualizowałem kilka komputerów ze starszym oprogramowaniem do Windows 10 i... Maciek Gajewski nie pozwala mi nie mogę na nic narzekać. System jest o wiele ładniejszy niż leciwy już Windows 7 i znacznie bardziej logiczny w obsłudze niż Windows 8. Jest to też najnowszy i... ostatni system Microsoftu. Firma z Redmond uznała, że nie będzie wydawać kolejnych systemów operacyjnych, zamiast tego będzie co jakiś czas będzie tylko aktualizować "dziesiątkę".

Windows 10 jest stosunkowo młodym systemem i do tej pory doczekał się tylko jednej dużej aktualizacji rozwojowej, ale już za miesiąc, pojawi się druga zbiorowa poprawka. Wprowadzi ona wiele nowości, do których należy między innymi funkcja odbierania połączeń, wysyłania SMS-ów oraz podglądania powiadomień ze smartfona z Androidem prosto z poziomu peceta. Ważne jest też, że Windows 10 wspiera DirectX 12, bez którego niedługo nie będzie można grać w nowe tytuły.

Microsoft najpierw niemal zmuszał użytkowników do aktualizacji systemu, a teraz będzie kazał za nią płacić.

Początkowo wiele osób miało problemy z pobieraniem nowego systemu operacyjnego i musiało wymuszać aktualizację lub pobierać ją ręcznie. Problem ten został jednak rozwiązany bardzo szybko. Przez ostatni rok Microsoft bardzo zachęcał, a niekiedy nawet zmuszał użytkowników do aktualizacji. Już niebawem ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Firma z Redmond od początku mówiła, że darmowa aktualizacja starszych systemów do Windows 10 będzie dostępna tylko przez rok, jednak nikt nie traktował tych deklaracji poważnie. Jednak w ostatnim czasie Microsoft wielokrotnie potwierdzał, że będzie trzymał się tego założenia i po 29 lipca 2016 roku za aktualizację do Windows 10 trzeba będzie płacić. Dlatego trzeba się spieszyć.

Z całą pewnością warto zaktualizować starsze oprogramowanie do nowej wersji. Wielu użytkowników już to zrozumiał Do tej pory system ten został zainstalowany na kilkuset milionach urządzeń. W międzyczasie pojawiło się kilka kontrowersji dotyczących nowych okienek, ale okazały się one grubo przesadzone. Dotyczyły przede wszystkim szpiegowania użytkowników tego oprogramowania przez sam Microsoft. Jedynym z większych problemów powodowanych przez aktualizację jest ilość miejsca zajmowanego przez pliki instalacyjne. Można je jednak bardzo szybko usunąć.

Czytaj również:

Jeszcze nie jesteś przekonany do instalacji Windows 10?

Zatem zapoznaj się z naszymi pierwszymi wrażeniami z używania go oraz jego pełną recenzją połączoną z obszernym kompendium wiedzy. Z materiałów tych dowiesz się między innymi, że Windows 10 jest dostępny nie tylko na komputerach i można go instalować również na smartfonach, konsolach Xbox One oraz wielu innych sprzętach. A gdy już rozpoczniesz korzystać z tego oprogramowania, poznaj skróty klawiszowe, które znacznie usprawnią korzystanie.

Pamiętaj też, że przygoda z Windows 10 nie musi trwać wiecznie. Jeżeli zaktualizujesz starszy system, będziesz mógł do niego wrócić przez 30 dni. W takiej sytuacji będziesz miał dostęp do bezpłatnej aktualizacji oprogramowania nawet po 29.07.2016 r. Stanie się tak, ponieważ przy pierwszej instalacji uzyskasz na niego legalną licencję. Gdy już do tego dojdzie, będziesz mógł ponownie rozpocząć przygodę z Windows 10 w dowolnym czasie. Na przykład, gdy zyska więcej interesujących funkcji lub gdy na starszych okienkach przestaną działać nowe gry.

Czytaj również:

Windows 10 - jak zainstalować aktualizację?

Obrazy systemu Microsoft Windows 10 możesz pobrać z oficjalnej strony producenta. Wymagania i proces aktualizacji zostały opisane tutaj.

Jeśli nie chcesz pobierać obrazów ISO i wolisz zainstalować aktualizację przez Windows Update, to prawdopodobnie możesz to zrobić już bez przeszkód. Jednak jeśli z jakichś względów twój komputer nie chce wyświetlić poniższego okienka, to jest sposób, aby wymusić jego pojawienie się.

windows-10-aktualizacja-darmowa

Jak wymusić instalację Windows 10?

Serwis venturebeat.com podał sposób na wywołanie w systemach Windows aktualizacji do najnowszej wersji. Sprawdziliśmy tę opcję u nas w redakcji i mamy dobrą oraz złą wiadomość. Dobra: ten sposób działa. Zła: nie zawsze.

Wymuszenie instalacji Windows 10 krok po kroku:

  1. Udaj się do folderu “C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” i skasuj z niego wszystkie pliki.
  2. Uruchom Windows Update.
  3. Uruchom Wiersz polecenia.
  4. Wpisz w wierszu polecenia “wuauclt.exe /updatenow”, ale NIE NACISKAJ klawisza Enter.
  5. Wróć do Windows Update i wybierz „Sprawdź aktualizacje”.
  6. Gdy system poinformuje, że sprawdza aktualizacje, przełącz się do Wiersza polecenia i naciśnij Enter.
REKLAMA

Po tej operacji system powinien zobaczyć dostępną aktualizację z Windows 10.

windows-10-aktualizacja
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA