REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak wygląda Windows 10 po pierwszej aktualizacji rozwojowej. Są nowe funkcje!

Windows 10 do tej pory aktualizowany był wręcz co kilka dni. Jednak wszystkie aktualizacje systemu dotyczyły przeróżnych optymalizacji i wykrytych usterek. Dziś, po raz pierwszy od premiery, pojawiają się nowe funkcje.

12.11.2015
18:41
Windows 10 w firmach
REKLAMA
REKLAMA

Zapowiedziana przez Microsoft pierwsza aktualizacja rozwojowa dla Windows 10 trafiła do nas dokładnie tego samego dnia, co Windows 10 dla konsoli Xbox. Dla nas, zwykłych użytkowników, większość zmian to kwestie kosmetyczne, choć niektórym mogą przypaść do gustu. Jednak, jak Microsoft stara się nas przekonać, na tej aktualizacji skorzystają przede wszystkim klienci korporacyjni.

Po aktualizacji wersja Windows zmienia się na 1511 (2015 rok, listopad) i takie nazewnictwo ma już pozostać przy kolejnych aktualizacjach, a więc odzwierciedlające miesiąc i rok wydania. Nie będziemy po raz wtóry wymieniać zmian wizualnych i funkcjonalnych, jakie ta aktualizacja wnosi, gdyż omawialiśmy je już nieraz. Zamiast tego zaprezentujemy galerię zrzutów ekranowych z krótkim opisem, bo w końcu, zamiast o tym opowiadać, możemy po prostu to pokazać.

Zrzuty ekranowe wykonał Marcin, gdyż aktualizacja wydawana jest fazami, by nie przeciążyć serwerów Microsoftu. Ja jeszcze czekam, ale znaczna część zespołu Spider’s Web już ma ją zainstalowaną. Dlatego też nie bądź zdziwiony, że twój komputer jeszcze się nie zaktualizował. Odrobinę cierpliwości, jeszcze dziś się pojawi.

Windows 10 po aktualizacji wprowadza też istotne nowości dla klientów korporacyjnych.

Mowa tu o usprawnionym module Mobile Device Management, dzięki czemu łatwiej zarządzać flotą komputerów i urządzeń mobilnych z Windows 10 a także firmowymi danymi, które są im udostępnione.

Wprowadzono też Azure Active Directory Join, dzięki któremu dział IT może łatwiej integrować udostępniane zasoby z chmury zdalnej i lokalnej. Będzie można też wyłączyć zbieranie danych telemetrycznych dla tych firm, które nie życzą sobie wysyłania danych z ich komputerów na serwery Microsoftu, nawet jeżeli są to anonimizowane dane statystyczne mające na celu zapewnić Microsoftowi informacje zwrotne na temat działania systemu i problemów, jakie powoduje.

Nie zapomnijmy też o nowym Windows Update dla Firm ułatwiający wdrażanie aktualizacji oraz o Sklepie Windows dla Firm, dzięki któremu firmy mogą udostępniać swoje aplikacje w bezpieczny i wygodny sposób bez konieczności publikowania ich w ogólnodostępnym dla wszystkich Sklepie.

A teraz obiecana galeria:

Windows-10-November-Update (1)
Windows-10-November-Update (17)
Windows-10-November-Update (16)
Windows-10-November-Update (15)
Windows-10-November-Update (14)
Windows-10-November-Update (13)
Windows-10-November-Update (12)
Windows-10-November-Update (11)
Windows-10-November-Update (10)
Windows-10-November-Update (9)
Windows-10-November-Update (8)
Windows-10-November-Update (7)
Windows-10-November-Update (6)
Windows-10-November-Update (5)
Windows-10-November-Update (4)
Windows-10-November-Update (3)
REKLAMA
Windows-10-November-Update (2)
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA