1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Dlaczego strona Torrenty.org nie działa? Jest informacja od administracji

Serwis Torrenty.org nie działa
338 interakcji
dołącz do dyskusji

Od kilku dni znowu nie działa serwis Torrenty.org. To druga awaria w ostatnim czasie, a jej powody są podobne do tych, które sprawiły, że serwis był niedostępny pod koniec kwietnia tego roku.

W kwietniu serwis Torrenty.org zniknął z sieci. Niektórzy podejrzewali, że może mieć to związek z akcją policji. Rzeczywiście, w przeszłości kilka serwisów z nielegalnymi treściami znikało w podobnych okolicznościach. Wystarczy przypomnieć witryny: Kinomaniak, E-kino oraz Iitv.info, czy Seansik TV.

Jednak problemy serwisu Torrenty.org najprawdopodobniej wynikają z innego powodu. W kwietniu przyczyną niedostępności były problemy techniczne. Sprawdziliśmy wtedy zapisy w logach związanych z domeną i wynikało, że były wprowadzane pewne zmiany. Tak jest też tym razem.

torrenty-org-nie-dziala
Analiza danych z DomainWhois sugeruje, że 31 maja dokonywano jakichś zmian w domenie.

Serwis Torrenty.org nie ma własnego profilu na Facebooku (jest tylko konto nieoficjalne), za pośrednictwem którego mógłby poinformować o ewentualnych problemach technicznych lub wyjaśnić, dlatego wszelkie informacje przekazuje zwykle za pośrednictwem zaprzyjaźnionej strony na Facebooku - Polskie-Torrenty.com. Tak było w kwietniu i tak jest też teraz.

Dlaczego Torrenty.org nie działa?

Profil Polskie-Torrenty.com poinformował na Facebooku, że ma informacje od administracji serwisu Torrenty.org, że trwają prace nad serwerem i nieznany jest jeszcze czas, w jakim problemy zostaną usunięte.

Witajcie :) otrzymaliśmy wiadomość od administracji org że trwają prace nad serwerem. Trudno określić ile to jeszcze potrwa. Pozdrawiamy - podaje Polskie-Torrenty.com

Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa
Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa

Serwis internetowy Torrenty.org – Polski Katalog Torrentów, mówi o sobie, że jest „Najlepszą stroną torrent, mp3, divx, gry, filmy, rmvb, dvd, torent”. Czy jest najlepszy, tego nie wiemy, ale wiemy, że jest naprawdę dużym i popularnym polskim katalogiem torrentów, który może się pochwalić wieloletnią obecnością na rynku.

Jak widać w ostatnim czasie boryka się z częstymi problemami.