REKLAMA

Dlaczego strona Torrenty.org nie działa? Jest informacja od administracji

Od kilku dni znowu nie działa serwis Torrenty.org. To druga awaria w ostatnim czasie, a jej powody są podobne do tych, które sprawiły, że serwis był niedostępny pod koniec kwietnia tego roku.

03.06.2016 19.26
Serwis Torrenty.org nie działa
REKLAMA
REKLAMA

W kwietniu serwis Torrenty.org zniknął z sieci. Niektórzy podejrzewali, że może mieć to związek z akcją policji. Rzeczywiście, w przeszłości kilka serwisów z nielegalnymi treściami znikało w podobnych okolicznościach. Wystarczy przypomnieć witryny: Kinomaniak, E-kino oraz Iitv.info, czy Seansik TV.

Jednak problemy serwisu Torrenty.org najprawdopodobniej wynikają z innego powodu. W kwietniu przyczyną niedostępności były problemy techniczne. Sprawdziliśmy wtedy zapisy w logach związanych z domeną i wynikało, że były wprowadzane pewne zmiany. Tak jest też tym razem.

torrenty-org-nie-dziala class="wp-image-499667"
Analiza danych z DomainWhois sugeruje, że 31 maja dokonywano jakichś zmian w domenie.

Serwis Torrenty.org nie ma własnego profilu na Facebooku (jest tylko konto nieoficjalne), za pośrednictwem którego mógłby poinformować o ewentualnych problemach technicznych lub wyjaśnić, dlatego wszelkie informacje przekazuje zwykle za pośrednictwem zaprzyjaźnionej strony na Facebooku - Polskie-Torrenty.com. Tak było w kwietniu i tak jest też teraz.

Dlaczego Torrenty.org nie działa?

Profil Polskie-Torrenty.com poinformował na Facebooku, że ma informacje od administracji serwisu Torrenty.org, że trwają prace nad serwerem i nieznany jest jeszcze czas, w jakim problemy zostaną usunięte.

Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa class="wp-image-493428"
Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa

Serwis internetowy Torrenty.org – Polski Katalog Torrentów, mówi o sobie, że jest „Najlepszą stroną torrent, mp3, divx, gry, filmy, rmvb, dvd, torent”. Czy jest najlepszy, tego nie wiemy, ale wiemy, że jest naprawdę dużym i popularnym polskim katalogiem torrentów, który może się pochwalić wieloletnią obecnością na rynku.

Jak widać w ostatnim czasie boryka się z częstymi problemami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA