REKLAMA

Dlaczego serwis Torrenty.org nie działa? Mamy trop

Czytelnik Robert zgłosił na naszym Facebooku, że strona Torrenty.org nie działa. Sprawdziliśmy i rzeczywiście witryna nie jest dostępna. Co się stało?

26.04.2016 19.03
Dlaczego serwis Torrenty.org nie działa? Mamy trop
REKLAMA
REKLAMA

Serwis internetowy Torrenty.org - Polski Katalog Torrentów, mówi o sobie, że jest „Najlepszą stroną torrent, mp3, divx, gry, filmy, rmvb, dvd, torent”. Czy jest najlepszy, tego nie wiem, ale wiem, że jest naprawdę dużym i popularnym polskim katalogiem torrentów, który może się pochwalić wieloletnią obecnością na rynku.

Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa class="wp-image-493428"
Tak wyglądała strona Torrenty.org. Aktualnie nie działa

Witryna oferuje płatny dostęp do kont premium, które pozwalają na wygodne korzystanie z pełnej bazy torrentów. Mamy więc do czynienia z biznesem, który opiera się na odpłatnym zapewnianiu użytkownikom dostępu do (przeważnie) nielegalnych treści. A historia nauczyła nas, że… taki biznesy lubią znikać z dnia na dzień.

Tak było z serwisami Kinomaniak, E-kino oraz Iitv.info, czy Seansik TV. Policja wpadła, wypięła wtyczki, zabezpieczyła sprzęt i zajęła się osobami zamieszanymi w proceder.

Dlaczego Torrenty.org nie działa?

Niewiele wskazuje na to, żeby witryna została zdjęta przez policję. Co prawda serwis Torrenty.org nie ma własnego profilu na Facebooku (jest tylko konto nieoficjalne), za pośrednictwem którego mógłby poinformować o ewentualnych problemach technicznych lub wyjaśnić, dlaczego witryna nie jest od około dwóch dni dostępna, ale mamy inny trop.

Serwis Torrenty.org nie działa - informacje o domenie  class="wp-image-493425"
Serwis Torrenty.org nie działa - informacje o domenie

Analiza danych z DomainWhois wskazuje, że dzisiaj dokonywano jakichś zmian w domenie. Możliwe, że doszło do awarii serwera, skończyła się umowa na hosting lub z jakiegoś innego powodu postanowiono np. przekierować domenę w nowe miejsce.

Nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło, ale zważywszy na fakt, że domena Torrenty.org jest opłacona jeszcze do lipca 2016 roku, a dzisiaj dokonano w niej pewnych zmian, to możemy z pewną dozą prawdopodobieństwa podejrzewać, że serwis wróci, gdy tylko aktualnie przeprowadzane zmiany na domenie (i może również serwerach) zostaną zakończone.

Aktualizacja: Jak zauważył w komentarzach Czytelnik Sebosz, facebookowy profil Polskie-Torrenty.com powołując się na kontakt z administracją polskiego katalogu torrentów potwierdził nasze przypuszczenia i poinformował, że serwis Torrenty.org jest przenoszony na inne serwery, a domena jest przepinana.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA