REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Znikają eKino.tv i Iitv.info. To koniec najpopularniejszych serwisów z pirackimi filmami i serialami online

eKino.tv, jeden z największych polskich serwisów z filmami i serialami online, właśnie zakończył swoją działalność. Koniec jest równie gwałtowny, co niespodziewany. Według najnowszych doniesień, właściciel serwisu został zatrzymany przez policję z Olsztyna.

Znikają eKino.tv i Iitv.info. To koniec najpopularniejszych serwisów z pirackimi filmami i serialami online
REKLAMA
1200 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, jeszcze dziś rano serwis eKino.tv był dostępny. Strona zniknęła z Internetu około południa. Teraz po jej odwiedzeniu można zobaczyć jedynie napis „THE END” na czarnym tle. Zdezorientowani użytkownicy serwisu nie otrzymali żadnych wyjaśnień na temat zamknięcia eKino.tv.

To już drugie głośne zamknięcie polskiego serwisu, który udostępniał nielegalnie filmy i seriale online. W ubiegłym roku ten sam los spotkał największego konkurenta eKino.tv, czyli serwis Kinomaniak.tv. Wówczas eKino.tv również na chwilę zniknęło z Internetu, ale niebawem powróciło. Do dziś serwis funkcjonował na niezmienionych zasadach.

Wygląda na to, że właściciel eKino.tv został zatrzymany przez policję

Gazeta Olsztyńska donosi o zamknięciu biznesmena mieszkającego w powiecie olsztyńskim, który na co dzień prowadził firmę oferującą usługi internetowe. Jak czytamy w internetowym wydaniu gazety:

"Jak wynika z ustaleń policjantów i prokuratora od 2010 roku, [właściciel] miał krok po kroku monopolizować w Polsce działalność polegającą na nielegalnej dystrybucji filmów w Internecie.
(...)
49-latek, aby ukryć swoją tożsamość założył szereg firm i kont poza granicami kraju, głównie na terenie Księstwa Lichtenstein. Dzięki nim wyprowadzał z Polski środki finansowe. Biznesmen "wypranymi pieniędzmi" inwestował na giełdzie w Warszawie. Oficjalnie robiła to firma zarejestrowana w jednym z krajów na terenie basenu Morza Śródziemnego. Ostatnio ta firma zainwestowała na giełdzie 8 milionów złotych."

Profil Ekino.tv na Facebooku polubiło aż 325 tysięcy osób. Ostatnią aktywnością był post dodany zaledwie 16 godzin temu. Obecnie pojawia się pod nim coraz więcej pytań od zaskoczonych użytkowników, którzy dopytują się m.in o to, co się stanie z ich opłaconym abonamentem. Z tego wynika, że zatrzymanie właściciela i zamknięcie serwisu było nagłą i niespodziewaną akcją policji.

Aktualizacja - znika nie tylko eKino.tv, ale również Iitv.info

REKLAMA

Wygląda na to, że polska policja na poważnie wzięła się za serwisy, które nielegalnie udostępniają materiały wideo w Internecie. Dzisiejszego dnia zniknęło nie tylko eKino.tv, ale również Iitv.info. Z sieci znikają także kolejne, mniej znane serwisy udostępniające seriale - Scs.pl oraz Zalukaj.to. O dalszych perypetiach serwisów będziemy informować na bieżąco.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA