REKLAMA

eKino oraz iiTV zamknięte. Gdzie teraz oglądać filmy i seriale online?

Mogłoby się wydawać, że ósmy maja jest czarnym dniem dla osób szukających w Internecie filmów i seriali. Po spektakularnych zatrzymaniach policji, największe polskie serwisy z filmami zniknęły z Internetu. I choć strony eKino oraz iiTV pokazują jedynie napis „the end”, nie jest to koniec świata. Źródeł filmów i seriali jest znacznie więcej.

08.05.2015 17.18
eKino oraz iiTV zamknięte. Gdzie teraz oglądać filmy i seriale online?
REKLAMA
REKLAMA

Po ostatnich interwencjach policji, krajobraz na polskim rynku serwisów wideo na życzenie wygląda zdecydowanie mizerniej. Żywota dokonały nie tylko największe eKino.tv oraz iiTV.info, ale także cały szereg innych serwisów, w tym zalukaj.to, filmmex.pl, scs.pl,  streamo.tv i darmochy.pl. Nie oznacza to jednak, że jest to koniec filmów i seriali w Internecie.

Alternatyw dla eKino i iiTV jest mnóstwo

W polskim Internecie funkcjonuje naprawdę dużo serwisów będących kopiami kopii samych siebie. Inne nazwy, inne szaty graficzne, ale schemat działania zawsze jest ten sam. Serwisy tego typu niestety udostępniają wideo nielegalnie. Stąd nagłe zamknięcia, a zaraz po nich masowe poszukiwania alternatyw.

Nielegalny serwis najczęściej gromadzi linki do seriali i filmów i wyświetla je w specjalnym oknie. Bardzo często za lepszą jakość lub bogatsza bazę materiałów trzeba zapłacić. Tyle tylko, że płacenie twórcom takich serwisów to jak gra w ruletkę. Dziś wszystko działa, a jutro serwis może zostać zamknięty, a ty nigdy nie odzyskasz pieniędzy.

Możesz bardzo łatwo uniknąć takich sytuacji. Wystarczy, że skorzystasz ze sprawdzonych i legalnych źródeł materiałów. Naprawdę warto dać im szansę.

Na tych stronach możesz oglądać filmy i seriale bez obaw, że twoje pieniądze rozpłyną się razem z właścicielem i całym jego serwisem:

Ipla

4-ipla

Ipla to jeden z najbardziej znanych polskich serwisów VOD. Jest to serwis należący do Cyfrowego Polsatu, ale do jego oglądania nie jest wymagany żaden pakiet telewizji satelitarnej. Ipla ma bardzo rozbudowany katalog filmów, seriali, zapisów wydarzeń sportowych, jak i programów TV.

Wiele materiałów jest tu dostępnych bezpłatnie, jednak Ipla ma także cały szereg płatnych planów. Wśród nich znajdują się pakiety Ipla Sport, Ipla Filmy i seriale, Ipla Premiery, Ipla Extra, Ipla Mini, czy najbogatszy Ipla Max. Każdy z nich różni się zawartością i ceną. Ta waha się od ok. 5 do 50 zł/mis. Większość pakietów zamyka się jednak w przedziale 10-20 zł/mies.

Player

player.pl 3

Player.pl to z kolei serwis VOD TVN-u. Poza programami i serialami Grupy TVN znajdziemy tu również ofertę filmów, a także sporo zagranicznych seriali.

Abonenci sieci T-Mobile mają także dostęp do Strefy T-Mobile będącej częścią serwisu player.pl. Znajdują się w niej m.in. programy nadawane na żywo, jak również wiele zagranicznych seriali. Podstawowy pakiet jest darmowy dla klientów T-Mobile, a najdroższy plan kosztuje 15 zł/mies. i zawiera pełną bibliotekę VOD oraz 16 kanałów na żywo.

vod.tvp.pl

3-vod-tvp-pl

Serwis telewizji publicznej TVP daje bezpłatny dostęp do serwisów informacyjnych i programów publicystycznych TVP, seriali grupy TVP a także do filmów (głownie produkcji polskiej). Możemy tu obejrzeć seriale, które nie zostały jeszcze wyemitowane w telewizji, choć taka przyjemność kosztuje 5 zł za każdy odcinek.

VOD.pl

House of Cards w VoD

VOD.pl jest serwisem prowadzonym przez grupę Onet. Kiedyś był to serwis zawierający seriale i programy TVN-u, ale dziś ma znacznie bogatszy katalog. W serwisie znajdziemy filmy, seriale, programy TV, jak również bajki dla najmłodszych.

Bardzo duża baza filmów jest tu dostępna za darmo. Za najświeższe nowości trzeba zapłacić ok. 10 zł, a nieco starsze filmy kosztują niespełna 7 zł.

Kinoplex.pl

7-kinoplex

Kinoplex to z kolei duży serwis VOD prowadzony przez portal Gazeta.pl. Oferta programowa bardzo przypomina serwis VOD.pl. Znajdziemy tu filmy, seriale, jak i bajki. Szczególnie ciekawie wygląda oferta filmów, gdzie poza hollywoodzkimi blockbusterami znajdziemy również kolekcje bardziej wysublimowanego kina, jak choćby kino francuskie.

Wiele kolekcji filmów jest dostępnych za darmo. Za nowości trzeba z kolei zapłacić. Kinowe hity można obejrzeć za 11 lub 9 zł. W serwisie można także wykupić pakiet Kinoplex MAX. Daje on 30-dniowy dostęp do ponad 200 filmowych hitów i seriali z oferty Kinoplex.pl, a kosztuje 15 złotych.

Iplex

Iplex.pl to jeden z najstarszych polskich serwisów VOD. Serwis skupia się n filmach. Duży katalog jest dostępny za darmo, a część materiałów jest płatna i jest dostępna po wykupieniu pakietu Iplex Plus kosztującego 8,90 zł/mies. Iplex, podobnie jak Kinoplex, grupuje filmy w ciekawe kolekcje, jak np. „polska szkoła dokumentu”

Strefa VOD

Strefa VOD to katalog filmów i bajek dla dzieci. Filmy są tu sprzedawane za punkty. Najnowsze filmy można wypożyczyć za 160 punktów, za które musimy zapłacić 9,90 zł. Widzowie mają także możliwość wybrania abonamentu na 30 lub 90 dni. W pierwszej wersji jego koszt wynosi 19,90 zł/mies, a w drugiej 49,90 zł/mies. W serwisie znajduje się również „Strefa 0 zł”, gdzie znajdziemy podstawowy katalog bajek i starszych filmów.

Cineman

Cienman.pl to z kolei serwis poświęcony wyłącznie filmom. Oferuje on darmowy pakiet Cinamen Free, płatną kolekcję Cieneman HD (12 zł za film), jak również kolekcję nagradzanych filmów CinemArt, gdzie każdy film kosztuje od 5 do 8 zł.

REKLAMA

*Zdjęcie w nagłówku: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA