Technologie  / News

Dotarliśmy do wewnętrznej dokumentacji Ubera - znamy datę debiutu Uber Katowice

137 interakcji
dołącz do dyskusji

Udało nam się dotrzeć do wewnętrznych dokumentów Ubera wysyłanych do wybranych, najlepszych partnerów firmy. Mamy informacje zza kulis dotyczące debiutu usługi na Śląsku i wiemy, kiedy dokładnie ruszy Uber Katowice.

Uber stale się rozwija na polskim rynku i nie zwalnia tempa. Usługa nieśmiało debiutowała w Warszawie dwa lata temu, a ponieważ spotkała się z ciepłym przyjęciem kierowców i pasażerów, wyruszyła do kolejnych miast.

Następny przystanek to Uber Katowice, a konkretniej - Uber Śląsk.

Termin startu Ubera na Śląsku wyznaczony został na 8:00 w czwartek 19 maja. Od tego dnia klienci będą mogli zamówić kurs za pomocą aplikacji Uber w Katowicach. Uber nie chwali się jeszcze terminem startu usługi w tym mieście, ale informacją podzielił się ze mną zaprzyjaźniony kierowca.

Miałem okazję zapoznać się z korespondencją, którą Uber wysyła do swoich wybranych partnerów. Najlepsi kierowcy - tzn. ci, którzy wykonali najwięcej kursów i zebrali najwyższe noty od pasażerów - zostali “zaproszeni do współpracy przy starcie Śląska”.

Uber prosi kierowców o wzięcie udziału w ankiecie.

Wiadomość email kierowana do topowych kierowców zawiera odnośnik do ankiety, w której można zgłosić się do udziału podczas startu usługi. Uber przewidział dla wybranych partnerów w ramach nagrody specjalny system bonusowy, który pozwoli im zarobić więcej pieniędzy niż wynikałoby ze zwykłego cennika.

Uber wprowadził dla kierowców tzw. stawki gwarantowane, ale zaznacza w wiadomości, że spodziewa się dużego zapotrzebowania na usługi i przewiduje, że kierowcy zarobią jeszcze więcej. Jeśli jednak centrala się pomyliła, to nawet przy braku zainteresowania kierowcy otrzymają wynagrodzenie.

Jakie są zasady rozliczania się Ubera z kierowcami przy debiucie Uber Katowice?

Uber ma jasne kryteria dotyczące tego, którzy kierowcy - z wybranych do udziału w systemie bonusowym z okazji startu Ubera na Śląsku - będą mogli liczyć na stawki gwarantowane. Wymagania wobec partnerów prezentują się następująco:

  • poziom akceptacji na poziomie min. 90 proc. w ciągu tygodnia
  • wykonanie minimum 1.1 przejazdu na godzinę (jeśli przejazdów będzie mniej niż 1.1 na godzinę, to wyrównamy do faktycznej średniej w danym okresie)
  • jeden blok czasowy z taką samą kwotą będzie obliczony osobno i przedstawiony jako jedna pozycja w zestawieniu płatności
  • opłaty na rzecz Uber wynoszą 25%.

Niewykluczone, że razem z Uber Katowice na Śląsku zadebiutuje równolegle Uber Łódź, ale nie udało mi się znaleźć jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia.

O starcie usługi Uber Katowice pisaliśmy na łamach Spider’s Web już w marcu br. informując jednocześnie o debiucie Ubera w Łodzi. Okazuje się, że usługa w Katowicach pojawi się nieco wcześniej, niźli początkowo zakładano.

Przewidywane terminy zakładały debiut Ubera na Śląsku - nazywanego wewnętrznie przez firmę Uber Silesia - w ostatnim tygodniu czerwca lub w listopadzie. Wygląda na to, że start odbędzie się nieco wcześniej, bo w połowie maja.

Sprawę będziemy monitorować i poinformujemy, jak tylko poznamy oficjalny cennik. Czekamy, aż Uber oficjalnie ogłosi start w Katowicach i dowiemy się, które z dotychczas uruchomionych w Polsce wariantów - Uber Pop, Uber Nite i Uber Select - będą dostępne na Śląsku.

Czytaj także:

Jeśli czekasz na start Uber Katowice na Śląsku, to możesz już teraz zarejestrować swoje konto z tego linku lub wpisać w aplikacji kod promocyjny: d7k0t. W obu przypadkach otrzymasz zniżkę 25 zł na swój pierwszy przejazd. Jeśli wykonasz kurs, to ja otrzymam taki sam bonus.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst