REKLAMA

Do Polski wjechał właśnie Uber dla firm, a z nim profile służbowe i faktury VAT

Do tej pory Uber na polskim rynku kierował swoją ofertę do osób prywatnych, ale to się zmienia. Uber dla firm, profile służbowe i faktury VAT za kursy są już dostępne.

26.04.2016 10.38
Profile służbowe w Uberze - Uber dla firm
REKLAMA
REKLAMA

Uber zapowiedział dzisiaj wprowadzenie do polskiej wersji aplikacji kilka nowości, które zainteresują przede wszystkim przedsiębiorców, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W usłudze pojawiła się możliwość rejestracji profilu służbowego.

Profile firmowe w Uberze - Uber dla firm class="wp-image-493260"
Profile służbowe w Uberze

Co oferuje Uber dla firm?

Użytkownicy aplikacji Uber na terenie Polski mogą teraz stworzyć profil służbowy. Dzięki temu można w prosty sposób rozdzielić kursy wykonywane w ramach realizowania obowiązków zawodowych od kursów prywatnych wykonywanych po pracy.

Do obu rodzajów kursów realizowanych za pomocą aplikacji można przypisać różne karty płatnicze, co pozwoli w prosty sposób oddzielić opłaty. Uber dla firm pozwoli też wystawiać faktury VAT za każdy kurs.

Profile firmowe w Uberze - Uber dla firm class="wp-image-493258"
Teraz Uber dla firm będzie wystawiał faktury VAT

Faktura VAT zostanie wygenerowana po zakończeniu kursu.

Konsumenci korzystający z aplikacji po każdym zakończonym kursie otrzymują na skrzynkę mailową podsumowanie kursu w formie wiadomości przedstawiającej przebytą trasę oraz części składowe pełnej opłaty. Użytkownicy profili służbowych mogą dostawać jeszcze jeden typ wiadomości, czyli mail z fakturą za Ubera.

Możliwość wysyłania przez system Ubera faktury VAT to jedna z funkcji profili służbowych, którą oferuje Uber dla firm. Tworzenie takiego profilu nie jest trudne i wymaga wejścia na stronę www firmy i uzupełnienia danych, czyli nazwy, adresu i NIP-u firmy, w zakładce Dane Do Faktury.

Profile firmowe w Uberze - Uber dla firm class="wp-image-493259"

Kolejny krok to wejście na podstronę Profili Służbowych w Uberze i wpisanie adresu e-mail, na które zostało zarejestrowane prywatne konto użytkownika.

Po wpisaniu adresu na stronie Ubera wystarczy zalogować się do aplikacji Uber na smartfonie, wpisać adresu e-mail do otrzymywania podsumowania kursów w zakładce Profile i podać dane karty płatniczej. Można wybrać jedną z kart już wcześniej przypisanych do konta lub zupełnie nową, np. służbową.

Profil służbowy w Uberze dla firm pozwala wybrać częstotliwość wysyłania wiadomości z raportami dotyczącymi wykonanych kursów - takie wiadomości mogą przychodzić na skrzynkę użytkownika raz w miesiącu lub raz w tygodniu. Wygenerowane faktury można pobierać na życzenie z poziomu zakładki Moje Przejazdy.

Zobacz też:

REKLAMA

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z Ubera, to możecie się zarejestrować z tego linku lub podać w aplikacji kod promocyjny: d7k0t – dostaniecie wtedy 25 zł rabatu na pierwszy kurs, a ja już po wykonanym kursie dostanę taki sam bonus za polecenie usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA