Biznes  / News

Do Polski wjechał właśnie Uber dla firm, a z nim profile służbowe i faktury VAT

Picture of the author

Do tej pory Uber na polskim rynku kierował swoją ofertę do osób prywatnych, ale to się zmienia. Uber dla firm, profile służbowe i faktury VAT za kursy są już dostępne.

Uber zapowiedział dzisiaj wprowadzenie do polskiej wersji aplikacji kilka nowości, które zainteresują przede wszystkim przedsiębiorców, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W usłudze pojawiła się możliwość rejestracji profilu służbowego.

Profile służbowe w Uberze

Co oferuje Uber dla firm?

Użytkownicy aplikacji Uber na terenie Polski mogą teraz stworzyć profil służbowy. Dzięki temu można w prosty sposób rozdzielić kursy wykonywane w ramach realizowania obowiązków zawodowych od kursów prywatnych wykonywanych po pracy.

Do obu rodzajów kursów realizowanych za pomocą aplikacji można przypisać różne karty płatnicze, co pozwoli w prosty sposób oddzielić opłaty. Uber dla firm pozwoli też wystawiać faktury VAT za każdy kurs.

Teraz Uber dla firm będzie wystawiał faktury VAT

Faktura VAT zostanie wygenerowana po zakończeniu kursu.

Konsumenci korzystający z aplikacji po każdym zakończonym kursie otrzymują na skrzynkę mailową podsumowanie kursu w formie wiadomości przedstawiającej przebytą trasę oraz części składowe pełnej opłaty. Użytkownicy profili służbowych mogą dostawać jeszcze jeden typ wiadomości, czyli mail z fakturą za Ubera.

Możliwość wysyłania przez system Ubera faktury VAT to jedna z funkcji profili służbowych, którą oferuje Uber dla firm. Tworzenie takiego profilu nie jest trudne i wymaga wejścia na stronę www firmy i uzupełnienia danych, czyli nazwy, adresu i NIP-u firmy, w zakładce Dane Do Faktury.

Kolejny krok to wejście na podstronę Profili Służbowych w Uberze i wpisanie adresu e-mail, na które zostało zarejestrowane prywatne konto użytkownika.

Po wpisaniu adresu na stronie Ubera wystarczy zalogować się do aplikacji Uber na smartfonie, wpisać adresu e-mail do otrzymywania podsumowania kursów w zakładce Profile i podać dane karty płatniczej. Można wybrać jedną z kart już wcześniej przypisanych do konta lub zupełnie nową, np. służbową.

Profil służbowy w Uberze dla firm pozwala wybrać częstotliwość wysyłania wiadomości z raportami dotyczącymi wykonanych kursów - takie wiadomości mogą przychodzić na skrzynkę użytkownika raz w miesiącu lub raz w tygodniu. Wygenerowane faktury można pobierać na życzenie z poziomu zakładki Moje Przejazdy.

Zobacz też:

Jeśli do tej pory nie korzystaliście z Ubera, to możecie się zarejestrować z tego linku lub podać w aplikacji kod promocyjny: d7k0t – dostaniecie wtedy 25 zł rabatu na pierwszy kurs, a ja już po wykonanym kursie dostanę taki sam bonus za polecenie usługi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst