REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Uber wyrusza do kolejnych polskich miast - wiemy, do których

Tak jak informowaliśmy wczoraj, Uber zmniejszył dzisiaj o godzinie 7:00 opłaty za przejazd. Nowy cennik nie tylko jest atrakcyjniejszy dla pasażerów, ale ma przełożyć się też na większe zarobki kierowców. To jednak nie koniec zmian, jakie planuje firma. Wygląda na to, że możemy powoli się szykować na debiut Uber Łódź i Uber Katowice.

11.03.2016
12:19
Uber Katowice i Uber Łódź
REKLAMA
REKLAMA

Uber rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie, a nasz rynek stanowi wzór dla innych krajów w regionie. Dzisiaj firma operuje w siedmiu polskich miastach, ale w tym roku lista lokalizacji może rozszerzyć się o kolejne dwie pozycje.

Uber obniża ceny.

W zeszłym roku użytkownicy Ubera mogli być rozczarowani, bo usługa podrożała. Jak się okazuje doprowadziło to do spadków liczby chętnych na przejazd pasażerów i nadpodaży kierowców. Uber wpadł na pomysł, jak z tym problemem sobie poradzić i obniżył ceny za przejazd. Jeszcze wczoraj jadąc Uberem płaciło się 7 zł za wejście do auta, 35 gr za min i 1,50 zł za km trasy.

Teraz w cenniku widać 5 zł za “trzaśnięcie drzwiami”, 30 gr za min i 1,40 zł za km. Opłata za anulowanie kursu się nie zmienia - to nadal 10 zł. Kierowcy z kolei mają teraz zarabiać więcej. Obniżka cen sprawi, że pojawi się więcej osób chętnych na przejazd, a tym samym kierowcy nie będą tracić czasu w oczekiwaniu na pasażerów.

Uber Łódź i Uber Katowice?

W Polsce z Ubera można skorzystać już w siedmiu miastach - w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Wiele osób, głównie z rejonów nieobsługiwanych przez aplikację, zadaje sobie pytanie: które miasta będą następne? Nam udało się zdobyć tę informację.

Uber Łódź ma zadebiutować w pierwszej kolejności już po Świętach, a Katowice nieco później. Uber Katowice ma pojawić się jeszcze w tym roku. Spodziewane terminy to ostatni tydzień czerwca lub, niestety, dopiero listopad - podobnie jak Uber Wrocław i Uber Poznań rok temu.

Wiadomość ta nie jest potwierdzona oficjalnie przez Ubera, a firma może zmienić plany - ale informacja pochodzi od osób, które poinformowały nas wczoraj o dzisiejszych zmianach w cenniku i sposobach rozliczeń kierowców z Uberem.

REKLAMA

Mieszkańcom Łodzi, Katowic i innych polskich miast pozostaje się uzbroić w cierpliwość.

Jeśli obniżka cen zachęca was do dania szansy aplikacji lub czekacie na Ubera w swoim mieście, to możecie skorzystać z kodu polecającego - d7k0t - obniżającego cenę przejazdu o 25 zł. Dla ścisłości: jak już kod wykorzystacie, to ja otrzymam taki sam bonus.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA