REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wiemy, do których pięciu nowych miast lada dzień trafi Uber!

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Uber wejdzie do nowych miast. Były to jednak tylko nieoficjalne doniesienia. Teraz udało się je potwierdzić. Amerykański przewoźnik opublikował bowiem ogłoszenia, z których jasno wynika, że Uber Katowice i Uber Łódź to tylko początek. Usługa jednocześnie wystartuje też w innych miastach aglomeracji śląskiej, takich jak Gliwice, Bytom i Tychy.

08.04.2016
15:59
Uber Łódź i Uber Katowice to nowe usługi amerykańskiej firmy.
REKLAMA
REKLAMA

Na trop tych ogłoszeń wpadłem na serwisie OLX. Okazuje się, że Uber niedawno rozpoczął tam rekrutację kierowców. Z opublikowanych ogłoszeń można wywnioskować, że Uber w nowych miastach wystartuje już niebawem. Potwierdza to plotki na temat planowanego na kwiecień wdrożenia Ubera Łódź, ale zaprzecza doniesieniom, według których Uber Katowice miał wystartować dopiero pod koniec roku.

W jakich miastach będzie Uber?

Obecnie Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu, a zaraz pojawi się też w: Łodzi, Katowicach, Bytomiu, Tychach i Gliwicach.

Oto aktualna lista ogłoszeń:
- Uber Łódź
- Uber Katowice
- Uber Bytom
- Uber Tychy
- Uber Gliwice

Jak korzystać z Uber Łódź i Uber Katowice?

By skorzystać z Ubera, trzeba się na nim zarejestrować. Jeśli zrobicie to za pomocą tego linku lub podczas rejestracji wpiszecie kod b1y8wqqxue, powinniście otrzymać darmowy przejazd o wartości 25 zł, taki sam bonus otrzymam też ja. Warto pamiętać, że promocja ta dotyczy pierwszego przejazdu i kwota zniżki jest odliczana od jego wartości.

Uber-Polska-Lodz-Katowice-Bytom-Tychy-Gliwice class="wp-image-490094"
Uber będzie dostępny również w Łodzi, Katowicach, Bytomiu, Tychach i Gliwicach!

Polecam zarejestrować się już teraz. W dniu wdrożenia usługi w nowym mieście serwery Ubera oblegane są bardzo mocno, co utrudnia założenie konta. Po rejestracji należy pobrać aplikację Uber z Google Play, Windows Store lub App Store i zalogować się. Po zobaczeniu mapy należy upuścić pinezkę na preferowanym miejscu odbioru lub wprowadzić adres ręcznie.

Kierowca pojawi się w ciągu kilku minut. Istnieje możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się kierowca, a przed zamówieniem go można też sprawdzić wycenę przejazdu. Korzystając z Ubera nie trzeba też martwić się o drobne. Płatności są automatycznie przetwarzane przez kartę płatniczą lub kredytową podłączoną do konta Uber, nawet jeśli w trakcie jazdy rozładuje się wam smartfon.

Jeżeli jedziecie w większym gronie, możecie łatwo podzielić się opłatą za przejazd. Po zakończeniu całego kursu rachunek trafi na waszą pocztę elektroniczną. On jest też dokumentem służącym do ewentualnej reklamacji, której do tej pory nigdy nie musiałem zgłaszać.

REKLAMA

Czytaj więcej o Uberze:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA