REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy S7 będzie konkurował z iPhone'em również tam, gdzie inni producenci Androidów dotąd dawali ciała

Branża technologii mobilnych już podśpiewuje pod nosem “coraz bliżej święta”, wyczekując na start MWC, a my szczególnie czekamy na największe premiery smartfonowych gigantów. Niespełna dwa tygodnie przed startem imprezy docierają do nas nowe informacje odnośnie bodajże najgłośniejszej, barcelońskiej premiery. Akcesoria do Galaxy S7 zapowiadają się równie ciekawie, co sam smartfon.

09.02.2016
20:11
Akcesoria do Galaxy S7 zapowiadają prztyczek w nos dla Apple
REKLAMA
102 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jak już pisaliśmy na łamach Spider’s Web, o nowym Samsungu Galaxy S7 wiemy już praktycznie wszystko i niewiele pozostało niewiadomych, którymi producent mógłby nas zaskoczyć. W ostatnim czasie dostajemy nawet coraz więcej przesłanek, iż S7 faktycznie będzie odporny na zalanie, co mają potwierdzać zamówione u kontrahentów części, a dziś na forum SamMobile światło dzienne ujrzały nawet domniemane tapety z nowego flagowca Koreańczyków.

Te prezentują się naprawdę znakomicie, a ich stonowana stylistyka rozbudza we mnie nadzieję, że TouchWiz, już i tak odchudzony, w końcu przestanie być tak “cukierkowy” i będzie miał więcej wspólnego z Material Design. Nie to jednak najbardziej przykuło moją uwagę, lecz doniesienia o akcesoriach, które mogą zadebiutować razem z Galaxy S7 i S7 edge (S7 Plus).

tapeta-galaxy-s7

Nowe akcesoria do Galaxy S7 zapowiadają się bardzo interesująco.

Jeśli wierzyć informacjom, które ujawniła jedna z niemieckich sieci sklepów, akcesoria do Galaxy S7 wysypią się na nas w obfitości. Oprócz standardowych etui S-View Cover, Clear Cover, Flip Cover, etc, do których producent nas przyzwyczaił, swój debiut mają zaliczyć także trzy inne - LED Flip Cover, której działanie ma być zbliżone do zaprezentowanego przez HTC etui Dot View. Oznacza to, że takie etui będzie wyświetlało dodatkowe informacje oraz powiadomienia, choć nie wiadomo jeszcze, czy będzie to robić poprzez podświetlanie pojedynczych pikseli ekranu (jak w HTC), czy poprzez własne LED-y.

Druga z nowości to etui typu Rugged Cover, które ma zapewnić dodatkową ochronę drogiemu, szklano-aluminiowemu flagowcowi. I w końcu docieramy do gwoździa programu - etui z dodatkowym akumulatorem, na wzór Mophie Juice Pack, czy niechlubnego Apple Smart Battery Case.

Jak donoszą źródła, etui to ma mieć pojemność 2700 mAh i nie jest wykluczone, że zobaczymy je nie tylko dla Galaxy S7, ale także dla S7 Plus/edge. Co bardzo ciekawe, etui będzie ładowane bezprzewodowo i również sprzedawane będzie w zestawie z ładowarką bezprzewodową. Cena takiego zestawu ma wynieść 90 euro, co może się wydawać wysoką ceną, ale w istocie wypada dość okazyjnie - to taniej, niż porównywalny zestaw niezależnego producenta i taniej nawet od abominacji etui Apple. Jeśli potwierdzą się też doniesienia o pojemności akumulatorów wbudowanych w nowe flagowce (3000 mAh dla S7, 3600 mAh dla S7 Edge), to mając jeszcze do dyspozycji takie etui Samsung Galaxy S7 może nam zaoferować naprawdę rewelacyjny czas pracy z dala od gniazdka.

taperta-akcesoria-do-galaxy-s7-2

Jako bonus ma się znów pojawić także… doczepiana, fizyczna klawiatura, którą Samsung po raz pierwszy pokazał przy okazji premiery modeli S6 Edge Plus i Note 5. Mam tylko nadzieję, że tym razem ta klawiatura będzie się prezentować nieco lepiej.

Zapowiadane akcesoria do Galaxy S7 pozwalają wyciągnąć pewien wniosek:

W końcu jakiś smartfon z Androidem zaczyna mieć równie bogaty ekosystem akcesoriów co iPhone.

Niewątpliwą przewagą smartfonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie względem tych spoza sadu była właśnie dostępność akcesoriów. Począwszy od drobiazgów, jak mniej czy bardziej zaawansowane etui (które chińscy producenci wystawiali na targach IFA na kilka tygodni przed premierami kolejnych generacji), poprzez głośniki ze stacjami ładowania, kontrolery gier, etc, aż po akcesoria profesjonalne, jak np. doki muzyczne, interfejsy audio, konsolety z wyjściem na iPhone’a… ekosystem akcesoriów przygotowanych specjalnie dla iPhone’ów jest ogromny. Do takiego pułapu dostępnych akcesoriów żadnemu innemu producentowi nie udało się nawet zbliżyć.

Być może jednak właśnie z premierą Galaxy S7 sytuacja ta w końcu ulegnie zmianie. Akcesoria do Galaxy S7 są idealnym sygnałem dla niezależnych producentów, by ci w końcu się ocknęli i przestali traktować rynek tak, jakby był na nim obecny tylko jeden smartfon. I jeśli któryś ze smartfonów z Androidem ma ten stan rzeczy odmienić, to tylko Samsung ze swoją linią Galaxy S. Już teraz to właśnie Koreańczycy mogą poszczycić się największą ofertą akcesoriów, także własnych, do swoich smartfonów.

Jeśli dołączą do nich także inni, pomniejsi wytwórcy, to może doczekamy dnia, kiedy kupując smartfon z Androidem otrzymamy te same opcje rozszerzenia możliwości smartfona, jakie mają użytkownicy iPhone’ów.

Prezentacja, na której zaprezentowane będą akcesoria do Galaxy S7, oraz - oczywiście - sam flagowiec, odbędzie się 21 lutego, czyli za niespełna dwa tygodnie. Raz jeszcze zapraszamy tego dnia na Spider’s Web, gdzie będziemy relacjonować na żywo tę premierę, w tym kilku z naszych blogerów nadawać będzie wprost z widowni na hali w Barcelonie. Jest na co czekać!

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA