Sprzęt  / News

O takim tablecie marzę! Microsoft prezentuje Surface Pro 4

115 interakcji
dołącz do dyskusji

Microsoft zaprezentował właśnie swój najnowszy tablet - Surface Pro 4. Jest on wyposażony w procesor Intel Core 6. generacji oraz kilka nowości, dzięki którym różni się od poprzednika i konkurencji.

Jeśli chodzi o stronę sprzętową urządzenia, jest ono wyposażone w procesor Intel Skylake, maksymalnie 16 GB pamięci RAM i 1 TB pamięci flash. Dzięki temu jest o 30% szybszy od Surface Pro 3 i o 50% szybszy od MacBooka Air. Jego 12,3-calowy wyświetlacz o proporcjach 3:2, wyposażony w 9 milionów pikseli, co przekłada się na rozdzielczość na poziomie 4K. Ma też kamerę z matrycą o rozdzielczości 8 Megapikseli.

Surface Pro 4 jest wyposażony w czytnik linii papilarnych dla Windows Hello. Można do niego dokupić też nową klawiaturę z o 40% większym gładzikiem. Jest ona dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Microsoft zaprezentował też stację dokującą wyposażoną w cztery pełnowymiarowe porty USB 3.0, port Ethernet i dwa wyjścia Display Port umożliwiające podłączenie do komputera dwóch ekranów o rozdzielczości 4K.

IMG_1824

Ciekawym akcesorium do niego jest Microsoft Pen, który obsługuje 1024 poziomy nacisku i świetnie nadaje się do pisania, szkicowania i innych tego typu zastosowań. Można go przymocować do tabletu za pomocą wbudowanego w tablet magnesu. Będzie on dostępny w 5 wersjach kolorystycznych - srebrnej, złotej, czerwonej, niebieskiej i czarnej.

Cena Surface Pro 4 zaczyna się od 899 dol. Sprzęt można zamawiać już teraz, o ile oczywiście mieszkacie w USA. Sprzęt trafi do sklepów i pierwszych zamawiających 26 października, czyli za niespełna trzy tygodnie. Powiem wam, że gdybym teraz był w Stanach Zjednoczonych, zapewne dałbym się ponieść chwili i w tym momencie zamówiłbym ten sprzęt. I wiecie co? Wydaje mi się, że nie żałowałbym tej decyzji.

Sprawdź nasze materiały:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst