Technologie  / News

Facebook nareszcie traktuje Windows 10 poważnie. Nawet Instagram doczeka się aktualizacji

Picture of the author

Windows do tej pory był ignorowany przez Facebooka. Mamy co prawda Messengera, Instagrama i Facebooka na Windows Phone oraz Facebooka dla Windows, ale są to bardzo kiepskie aplikacje, napisane na „odwal się” i rzadko aktualizowane. Teraz to się zmienia.

Microsoft właśnie zapowiedział, że Facebook „na poważnie” wziął się za budowanie własnych aplikacji na Windows 10. Do tej pory stworzył jedynie prymitywną (choć sprawnie działającą) wersję Messengera i już od dawna nie aktualizowaną wersję Facebooka na desktopy. Instagram otrzymał od Microsoftu gotową aplikację, która od tej pory nie była rozwijana (a tylko łatana), a sam Facebook na Windows Phone jest rozwijany przez Microsoft, prace te są tylko przez Facebooka nadzorowane.

Jednak od Windows 10 ma się to zmienić. Pojawią się trzy aplikacje uniwersalne dla Windows 10 od Facebooka: Facebook, Messenger i Instagram. Tym razem wszystkie autorskie, nie pisane za pieniądze przez Microsoft i rozwijane samodzielnie. Co, jako użytkownik urządzeń z systemem Microsoftu, witam z otwartymi ramionami. Tak jak, jak podejrzewam, przytłaczająca większość „Windowsiarzy”.

Sprawdź nasze materiały:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst