Tech  / News

Jeśli zamierzasz kupić smart zegarek to zaczekaj do września. Samsung szykuje coś fajnego

Targi IFA odbywające się w Berlinie to największa i najważniejsza europejska impreza poświęcona technologii użytkowej. To właśnie na IFA mają premiery gadżety mobilne, którymi przez cały rok żyją nie tylko branżowe media, ale i ich odbiorcy, co widać po żarliwych dyskusjach pod naszymi artykułami. Tegoroczne targi, które odbędą się już na początku września, zapowiadają się na imprezę przełomową. Po raz pierwszy gwoździem programu będzie nie smartfon, a zegarek.

Oto jeden z absolutnie topowych producentów smartfonów – Samsung – zrezygnuje z premiery nowego flagowego smartfona na targach IFA. W centrum wydarzeń znajdzie się bowiem inteligentny zegarek. Ruch Samsunga może być więc przełomowy dla całej branży, która powoli zaczyna się nudzić kolejnymi premierami niemal identycznych smartfonów. Wszystkim nam przyda się powiew świeżości.

Co wiemy o nowym smartwatchu Samsunga?

Oficjalnych informacji jest naprawdę niewiele. Samsung podczas dzisiejszej konferencji prasowej zdradził jedynie datę premiery, która wypada podczas targów IFA, we wrześniu. Producent sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z urządzeniem zupełnie nowej linii, która ma się wyróżniać okrągłą tarczą. Wiemy też, że programiści dostali dostęp do nowego SDK zegarka już w kwietniu bieżącego roku, a więc możemy się spodziewać wielu nowych aplikacji. Kwestią otwartą pozostaje system operacyjny.

Mówi się, że zegarek ten będzie przedstawicielem nowej linii smartwatchy o nazwie „Orbis”. Sprzęty mają być rzekomo wyposażone w koronę, jednak ma to być rozwiązanie inne, niż w przypadku Apple Watcha, bo korona znajduje się wokół ekranu, a nie na krawędzi koperty. Na pierwszych renderach urządzenia ciężko jednak takową zauważyć.

samsung-gear-ifa2

Coś mi mówi, że nowy smartwatch Samsunga w końcu pójdzie w stronę klasyki i elegancji, na co wskazuje też powyższa grafika. Samsung zmienił już podejście do swoich flagowych smartfonów, stosując w nich materiały wysokiej jakości, w tym metal. Udane wzornictwo w połączeniu z okrągłą tarczą może być strzałem w dziesiątkę. Gdyby do tego zegarek miał prawdziwe wskazówki….

Nowy smartwatch poznamy na targach IFA, które odbędą się na początku września. W Berlinie będzie obecna wyjątkowo mocna i liczna ekipa blogerów Spider’s Web. Z tego względu możecie być pewni, że o nowych produktach dowiecie się wszystkiego już w momencie ich premiery. Bądźcie z nami, będzie się działo!

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst