REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy zegarek Samsunga będzie inny niż wszystko, co firma pokazała do tej pory

Czy może być lepszy moment, by pokazać światu swój nowy smartwatch? Samsung najwyraźniej uznał, że nie. Konkurencja nie śpi, swoją premierę miały właśnie Apple Watch, oraz LG Urbane. Tuż za rogiem czai się Huawei Watch oraz nadchodząca druga generacja Moto 360. Czym więc chce nas zaskoczyć koreański producent?

24.04.2015
9:45
Nowy zegarek Samsunga będzie inny niż wszystko, co firma pokazała do tej pory
REKLAMA
REKLAMA

Samsung zdaje się konsekwentnie odcinać od swojego dotychczasowego języka designu, gdyż właśnie potwierdził informację, że jego następny inteligentny zegarek będzie posiadał klasyczną, okrągłą tarczę. Nie zobaczymy więc w tej iteracji Samsunga Gear industrialnego, kanciastego wyglądu, ani nawet krągłości Gear'a S, lecz wygląd zbliżony do obecnego zegarka Motoroli, czy LG G Watch R.

Koreańczycy ogłosili dziś, że zapisani do programu deweloperskiego programiści z całego świata już teraz mogą uzyskać dostęp do SDK najnowszego urządzenia firmy. Najwidoczniej Samsung chce stworzyć dla swojego nowego produktu sprawny ekosystem aplikacji jeszcze przed jego oficjalną zapowiedzią.

Z oficjalnej informacji prasowej wynika, iż firma pozyskała już kilku dużych partnerów, takich jak CNN, Yelp, Baidu, FindMe oraz Apposter. Deweloperzy chcący dołączyć do programu tworzenia aplikacji dla siódmej generacji Gear'a, mogą zarejestrować się na jego oficjalnej witrynie.

gear_teaser_web_page-1

Plotki o tym, jakoby Samsung pracował nad okrągłym zegarkiem krążyły po sieci już od ponad trzech miesięcy. Jeśli im wierzyć, urządzenie o kryptopnimie "Orbis" ma zaczerpnąć kilka ciekawych rozwiązań od głównego konkurenta. Mowa tu głównie o sposobie nawigacji po interfejsie.

W przypadku Apple Watch'a, oprócz podstawowych gestów możemy się również poruszać między aplikacjami z pomocą force touch, oraz korony zegarka. Samsung w swoim najnowszym smartwatch'u raczej nie zaimplementuje ekranu reagującego na siłę nacisku, lecz przewiduje się obecność obrotowego pierścienia wokół tarczy zegarka, która spełniać będzie podobne funkcje jak korona Apple Watch'a a może i więcej, umożliwiając np. ustawienie godziny alarmu.

Oprócz tego nowy Gear będzie posiadał koronę, lecz jeśli wierzyć plotkom, będzie ona jedynie pełnić funkcję przycisku uruchamiania.

Czy nowy Samsung Gear może być sukcesem na miarę flagowych smartfonów firmy?

REKLAMA

Jest na to spora szansa. Jeżeli nowy język designu, który Samsung zaprezentował wraz z premierą Galaxy S6 i S6 Edge przełoży się na ten produkt, możemy mieć do czynienia z naprawdę pięknie wyglądającym zegarkiem.

Nie do końca wiadomo, czy nowy Gear będzie pracował pod kontrolą Android Wear, czy też Koreańczycy postawią - jak dotychczas - na swój autorski system operacyjny. Tego dowiemy się dopiero w momencie oficjalnej zapowiedzi zegarka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA