RTV  / News

Nie najlepsza wiadomość dla czekających na Netfliksa - usługa właśnie drożeje w Europie

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Netflix jest już tuż-tuż. Może zobaczymy go w Polsce jesienią, może w przyszłym roku, ale najprawdopodobniej zobaczymy go w nieco wyższej cenie, niż mogliśmy się spodziewać. Netflix właśnie podniósł ceny abonamentu w Europie.

Jako że w Polsce Netflix nadal znajduje się w sferze marzeń, być może nie wszyscy wiedzą, że w tym serwisie obowiązują trzy wersje abonamentu. Najtańsza opcja Basic kosztuje w europejskich krajach 7,99 euro miesięcznie. W tej cenie widz otrzymuje dostęp do katalogu Netfliksa z poziomu jednego urządzenia. Filmy i seriale można oglądać jedynie w jakości SD.

Na drugim biegunie znajduje się pakiet Premium, w cenie 11,99 euro. Umożliwia on streamowanie materiałów w jakości HD i Ultra HD, a dodatkowo pod jedno konto można podpiąć cztery urządzenia i oglądać na nich filmy niezależnie.

W połowie drogi między tymi pakietami znajduje się opcja Standard, która wydaje się być najkorzystniejsza. Widz może w niej oglądać Netflixa na dwóch urządzeniach. Materiały można strumieniować w jakości HD, ale nie ma dostępu do Ultra HD. Ta opcja kosztowała do wczoraj 8,99 euro, ale dziś jej cena wzrosła do 9,99 euro.

netflixpricegermany

W czerwcu bieżącego roku Netflix podniósł też ceny pakietu Standard w Wielkiej Brytanii. Od tej pory Brytyjczycy płacą 7,49 funta zamiast 6,99. Ceny pozostałych planów to 5,99 i 8,99 funta.

Wzrost cen Netflix tłumaczy tym, że pozwoli to powiększać bibliotekę serwisu o nowe pozycje, także te produkcji własnej.

Podwyżka cen może oznaczać, że w Polsce plan standardowy będzie kosztował 39 zł, a nie 35 zł, tak jak przewidywali internauci. Mam jednak nadzieję, że wzorem Spotify również Netflix nie zastosuje wobec Polaków prostego przelicznika z euro na złotówki, a zamiast tego zaproponuje korzystniejsze stawki. Jeśli nie, Netflix wcale nie musi być takim hitem, jak się powszechnie uważa.

Ograniczony katalog względem Stanów Zjednoczonych w połączeniu z dość wysoką ceną na poziomie ok. 40 zł za miesiąc. z pewnością odrzuciłby wielu klientów.

Czytaj również:

*Zdjęcie w nagłówku: Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst