REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Tak, z Apple Music można korzystać w Polsce. Znamy też oficjalne ceny

Do ostatniej chwili nie mogliśmy być właściwie pewnie czy będziemy mogli w Polsce od samego debiutu korzystać z usługi Apple Music, a jeśli tak, to czy faktycznie ceny za abonament będą niższe, niż początkowo przewidywano. Na szczęście jedno i drugie okazało się być prawdą. 

Tak, z Apple Music można korzystać w Polsce. Znamy też oficjalne ceny
REKLAMA
REKLAMA

Wystarczyło kilka chwil od premiery iOS 8.4 wraz z Apple Music, aby stało się jasne, że Apple Music jest dla nas dostępne i może spokojnie konkurować ceną z dotychczasowymi graczami na polu strumieniowania muzyki.

Samo korzystanie (czy aktywacja Apple Music) nie wymaga żadnych dodatkowych czynności - wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i rozpocząć całkowicie bezpłatny, trzymiesięczny okres testowy. W tym czasie bez dodatkowych opłat będą dla nas dostępne wszystkie funkcje serwisu.

Po upływie tych trzech miesięcy przyjdzie nam zapłacić, ale nie tak dużo, jak można było się spodziewać. Choć już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że zapłacimy mniej niż nasi znajomi za oceanem, z ostatecznym potwierdzeniem trzeba było poczekać do dziś. Finalnie, jeśli komuś spodoba się Apple Music, będzie musiał co miesiąc zapłacić równowartość 4,99 euro lub 7,99 euro.

2015-06-30 17.09.16

Różnica w cenie pomiędzy tymi dwiema opcjami wynika z liczby użytkowników, którzy mogą jednocześnie korzystać z Apple Music. W pierwszym przypadku opłata dotyczy abonamentu dla jednej osoby, natomiast druga dotyczy tak zwanej odmiany "Rodzinnej", w ramach której aktywnych może być aż 6 użytkowników. Dość łatwo policzyć, że nawet gdy z Apple Music mają korzystać tylko dwie osoby, i tak opłaca się to bardziej niż opcja Indywidualna.

Cudów cenowych oczywiście nie ma, ale i tak nie jest źle.

Tak więc wszystkie plotki i pogłoski oficjalnie potwierdziły się w momencie premiery. Oby podobnie było przy innych debiutach.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA