REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

iOS 8.4 i Apple Music już dostępne. Zobacz, co nowego

Apple Music wreszcie jest dostępne dla wszystkich chętnych. Usługa muzyczna zadebiutowała na urządzeniach mobilnych firmy Tima Cooka razem z aktualizacją oprogramowania do wersji iOS 8.4. Oprogramowanie można już pobierać na iPhone'y, iPady i iPody touch.

Apple Music
REKLAMA
176 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Premiera iOS 8.4 została zapowiedziana podczas konferencji WWDC 2015 na której zapowiedziano po raz pierwszy oficjalnie Apple Music. Dość powiedzieć, że tak naprawdę usługa streamingu to jedyna znacząca nowość w uaktualnieniu mobilnego systemu, które zostało dzisiaj udostępnione.

apple-music-streaming

Oprócz przemodelowania aplikacji Muzyka w iOS 8.4 poprawiono błąd pozwalający na zawieszenie urządzenia poprzez wysłanie do niego wiadomości o konkretnej treści pełnej dziwnych znaków. Więcej informacji na temat tego, co wprowadza nowe uaktualnienie, można znaleźć w zamieszczonym na zrzucie ekranu changelogu.

System iOS 8.4 nie wnosi wiele zmian, bo te pojawią się jesienią razem z iOS 9. O tym czego możemy spodziewać się po Apple Music pisałem już w poniedziałek. Dzięki licznym przeciekom i oficjalnym zapowiedziom już na długie tygodnie przed premierą wiedzieliśmy już niemal wszystko na temat nowej usługi Apple.

Jedną ze zmian wyszczególnionych przez Apple są nowości w aplikacji iBooks. Od teraz to tam będą przechowywane audiobooki, a nie jak do tej pory, w aplikacji Muzyka. Szkoda tylko, że oferta audiobooków w sklepie Apple w Polsce nie istnieje - korzystam więc dalej z Audible i Audioteki.

REKLAMA

Oprócz iOS powinna pojawić się niedługo aktualizacja oprogramowania iTunes do OS X i Windows, która wprowadzi obsługę streamingu Apple Music. Zaraz spróbuję wgrać aktualizację Apple TV, ale na set-top boksie Apple spodziewamy się obecności Apple Music dopiero na jesieni razem z wersją do Androida.

Teraz zabieram się do testowania nowego streamingu - po trzech próbnych miesiącach będę mógł ocenić, czy Apple wyciągnie ze mnie kolejne pieniądze w formie abonamentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA