REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Łał! Nowe Mapy Google w Material Design prezentują się wyśmienicie

Był już Gmail, był Kalendarz, były też aplikacje od muzyki, filmów oraz sklep Google Play. Wygląda na to, że Google dopina swego i odświeża ostatnie aplikacje mobilne. Teraz wszystkie wyglądają równie dobrze.

05.11.2014
19:20
Tryb Wi-Fi w Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Nie potrafię ukryć, że nowe wersje aplikacji Google bardzo mi się podobają. Z zadowoleniem korzystam z odświeżonego Gmaila oraz Kalendarza. Dopełnieniem tego wszystkiego jest Inbox oraz świetny Google Play.

Google poinformowało, że do grona aplikacji w stylistyce Material Design dołączyły właśnie Mapy. Zaktualizowane Mapy Google to przede wszystkim nowy wygląd. Aplikacja jest spójna z pozostałymi usługami Google oraz systemem Android w wersji 5.0 Lollipop.

mapy google 1

Co ważne, wraz z odświeżeniem wyglądu wprowadzono też kilka usprawnień, dzięki którym podróżowanie z Mapami będzie jeszcze wygodniejsze.

W nowych mapach wystarczy jedno dotknięcie ekranu, żeby wyświetlić informacje o miejscach w pobliżu oraz przejrzeć zdjęcia i opinie użytkowników. Google chce, żeby odnalezienie nowych, nieznanych, ale sprawdzonych przez społeczność miejsc, było proste. Dlatego też wprowadzono funkcje usprawniające odkrywanie najciekawszych miejsc w okolicy.

mapy google 2

Użytkownicy znajdujący się w Stanach Zjednoczonych będą mogli również odszukać wolny stolik w restauracji i dokonać jego rezerwacji z poziomu aplikacji.

W mapach pojawi się też funkcja informująca o tym, w jakim czasie może przyjechać po nas samochód z Ubera. Planując podróż po mieście możemy wyznaczać trasy piesze, wykorzystać do przemieszczania się komunikację publiczną, a jeśli to wszystko zawiedzie, to zawsze możemy polegać na taksówce. Sprytne.

Uber Google Maps
REKLAMA

Google informuje, że nowe Mapy trafią do posiadaczy Androidów oraz iPhone'ów w ciągu kilku najbliższych dni.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA