REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kupujesz hardware, dostajesz gry - sprawdzamy, który z gigantów ma najlepsze oferty dla graczy

Jako komputerowy gracz dobrze wiem, że nie ma nic lepszego jak nowiutka, wymagająca gra dołączona do zestawu ze świeżo zakupionym hardwarem. Nie dość, że od razu mamy na czym przetestować nowe podzespoły, to jeszcze dostajemy produkcje z najwyższej półki. Postanowiłem przyjrzeć się największym liderom na polskim rynku, sprawdzając, na ile szczodre są ich oferty. Który z gigantów kusi najlepiej?

21.08.2014
21:31
Kupujesz hardware, dostajesz gry – sprawdzamy, który z gigantów ma najlepsze oferty dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Nvidia proponuje Borderlands The Pre-Sequel, które wciąż jeszcze nie miało premiery

The Pre-Sequel to jeden z głośniejszych tytułów, które ukażą się w 2014 roku. Najnowszą odsłonę Borderlands miałem już okazję przetestować i niestety, zdecydowanie nie jest to najlepszy punkt w portfolio wydawcy 2K. Oczywiście niezwykle oryginalny schooter z elementami RPG wciąż daje mnóstwo frajdy, lecz po dwóch odsłonach seria Borderlands powoli zaczyna zjadać własny ogon, oferując zbyt mało nowych elementów.

nvidia geforce borderlands

Widać to zwłaszcza po warstwie graficznej tytułu. Grając w The Pre-Sequel, byłem w szoku. To niesamowite,  jak skromnie mogą wyglądać dzisiaj topowe produkcje. Podczas podróży na prezentację zagrywałem się w Borderlands 2 na PlayStation Vitę. Po przeskoczeniu na wielki ekran dostałem niemal te same wrażenia wizualne. Tekstury o niskich rozdzielczościach biły po oczach, podobnie jak mało zróżnicowane lokacje. Oczywiście, Borderlands to seria która od zawsze przedkładała świetną, intensywną rozgrywkę nad doznania wizualne, ale warto się w takim razie zastanowić, czy jest to odpowiedni tytuł do promowania topowych kart graficznych? Będąc przy 2K, czy nie lepiej nadawałoby się do tego rewelacyjnie wyglądające Evolve?

Objęte promocją na Borderlands The Pre-Sequel karty z serii GTX upoważniają również do zainkasowania wirtualnej waluty o wartości 50 złotych do trzech darmowych produkcji: Heores of Newerth, Path of Exile oraz Warface.

geforce titan z

Ile musimy zainwestować? Aby zyskać kod do Borderlands The Pre-Sequel, aktywowany na stronie Nvidii, musimy kupić kartę graficzną z serii GTX (770, 780, 780Ti, TITAN Black). Aktualna cena najtańszego modelu w tym zestawieniu to około 1100 PLN. Szczegóły promocji.

AMD nie chce, abyś spoczywał na laurach, oferuje zestawy z trzema grami w pakiecie

W przypadku promocji Nie spoczywaj na laurach mamy do czynienia z prawdziwym zatrzęsieniem różnorodnych gier, podzielonych na pakiety – brązowy, srebrny oraz złoty. Jak łatwo się domyślić, na każdy z pakietów przypadają inne karty graficzne, z różnych półek cenowych. Z perspektywy ofert konkurencji gier jest naprawdę sporo i chyba każdy miłośnik komputerowej rozgrywki znajdzie coś dla siebie, od amatorów horrorów po pasjonatów rajdów i solidnych dreszczowców.

amd nie spoczywaj na laurach

Co ważne, nawet osoba wybierająca grę z brązowego pakietu nie jest skazana na drobnicę, którą codziennie mijamy w supermarketowych koszach. „Brązowy medalista” może wybrać między innymi bardzo klimatyczne, urocze i piękne muzycznie The Banner Saga, którym zachwycałem się w tym miejscu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać szansę dreszczowcowi Alan Wake, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście. Miłośnicy akcji mogą spróbować swoich sił w Darksiders 2, z kolei Deus Ex będzie dobrą propozycją dla każdego amatora przemykania od cienia do cienia. Nie są to oczywiście najnowsze tytuły, lecz ich gatunkowa rozbieżność na pewno stanowi dużą zaletę.

Posiadacze srebrnego pakietu zyskują dostęp do dwóch wskazanych przez siebie gier. Poza wszystkimi tytułami z poprzedniej grupy, do katalogu dostępnych pozycji dołącza rewelacyjny Thief, który sprawił, że kilka miesięcy temu nie mogłem odejść od ekranu. Najnowszy Hitman to również bardzo ciekawa, nieco zapomniana pozycja, choć od siebie muszę polecić kryminał Murdered. Dawno nie spotkałem się z tak niedocenioną przez krytyków produkcją, która okazała się być zaskakująco przyjemnym tytułem, o czym możecie przeczytać w tym miejscu. Gwiazdą zestawienia bez wątpienia jest Sniper Elite 3, także bardzo pozytywnie przez nas przyjęte, mimo problemów w trybie dla wielu graczy.

amd nie spoczywaj na laurach gold

Złoty pakiet to dokładnie te same produkcje, co w pakiecie srebrnym. Zmianie ulega z kolei liczba tytułów możliwych do ogrania. Tym razem posiadacz karty AMD Radeon może ich wybrać aż 3. Przy kombinacji Thief + Sniper Elite 3 + Murdered daje to już naprawdę imponujący zestaw tegorocznych produkcji, który wystarczy nam na kilka tygodni solidnej rozgrywki.

Ile musimy zainwestować? Aby zostać posiadaczem kodu dostępu do gry zgromadzonej w brązowym pakiecie, trzeba zaopatrzyć się w kartę graficzną AMD Radeon z serii R7 (250X, 250, 240). Aktualna cena najtańszego modelu w tym zestawieniu to około 300 PLN.

Aby zostać posiadaczem kodu dostępu do gier zgromadzonych w srebrnym pakiecie, trzeba zaopatrzyć się w kartę graficzną AMD Radeon z serii R9 (270X, 270, 260X, 260). Aktualna cena najtańszego modelu w tym zestawieniu to około 400 PLN.

amd nie spoczywaj na laurach silver

Aby zostać posiadaczem kodu dostępu do gier zgromadzonych w złotym pakiecie, trzeba zaopatrzyć się w kartę graficzną AMD Radeon z serii R9 (295X2, 290X 290 280X 280). Aktualna cena najtańszego modelu w tym zestawieniu to około 850 PLN. Szczegóły promocji.

Intel nagradza za procesory 4-tej generacji grami i programami

Przymierzasz się do zakupu procesora i5 lub i7 czwartej generacji? Do każdego zakupionego Haswella bądź sprzęt nim napędzany Intel dodaje swoim klientom paczkę gier i aplikacji. Tym razem nie posiadamy przywileju wyboru, dostając trzy gry, program antywirusowy oraz aplikację edukacyjną.

intel promocja 1

Gry, jakie „od siebie” dodaje Intel to klasyczne RPG z możliwością tworzenia własnych scenariuszy – Shadowrun Returns. Pomimo kultowej marki, pozostałem wobec gry sceptyczny, o czym możecie przeczytać tutaj. Budzącą wiele wątpliwości pozycją jest również gra karciana od Blizzarda – HearthStone: Heroes of Warcraft. Tę można przecież pobrać całkowicie za darmo ze strony producenta (!), natomiast wersja oferowana przez Intel nie posiada żadnej ekskluzywnej zawartości.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z trzecią obecną w zestawieniu grą – GRID Autosport. Najnowsze wyścigi od Codemasters to świetna, zręcznościowa, ale i wymagająca produkcja. Tytuł to przy okazji idealne pożegnanie producentów z konsolami siódmej generacji oraz zmycie z siebie kompromitacji, jaką była odrzucająca, do bólu prosta część druga. W tym kontekście GRID Autosport to prawdziwe dzieło, kierowane nawet do tych bardziej wymagających miłośników motoryzacji. Lepszej gry wyścigowej wydanej w ostatnich miesiącach na komputery osobiste po prostu nie znajdziecie.

intel promocja 2

Ile musimy zainwestować? Aby zyskać kod do aktywowania na stronie Intela, trzeba zakupić jeden z procesorów i5 bądź i7 czwartej generacji. W momencie pisania tej wiadomości najniższa stawka za Intel Core i5 to około 700 PLN. Szczegóły promocji.

Niestety, moja początkowa nadzieja na bezpośrednie porównanie ze sobą ofert wszystkich liderów prysnęła bezpowrotnie.

Wynika to z odmienności promocyjnych akcji. Z jednej strony Nvidia oferuje grę z najwyższej półki, która dopiero się ukaże. Mimo tego wiele wskazuje na to, że Borderlands The Pre-Sequel będzie co najwyżej przyjemne. Ceny kart graficznych z serii GTX również nie należą do niskich.

Z drugiej strony mamy AMD, które oddaje w ręce graczy aż do trzech gier, w dodatku za zakupy o znacznie mniejszej wartości. Nie są to jednak tak głośne medialnie pozycje jak nadchodzące, kosmiczne przygody Claptrapa, ale tytuły obecne na rynku od kilku miesięcy, a czasem i lat. Chociaż jestem zdania, że kombinacja Thief + Sniper Elite 3 + Murdered to doskonały pakiet na nadchodzącą jesień, znajdą się i tacy gracze, którzy napiszą po prostu „już to mam”.

REKLAMA

No i jest jeszcze Intel, którego oferta wydaje mi się najmniej spektakularna. Zwłaszcza, że do pierwszej połowy tego roku w analogicznej paczce od tego samego giganta mogliśmy zgarnąć świetne Civilization V, Rome II od mistrzów z Creative Assembly czy Grid 2. Z tej perspektywy oferowanie graczom darmowego HearthStone w pakiecie wydaje się nieco śmieszne, żeby nie napisać niepoważne.

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA