REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Technologie
  4. Tech

HTC dba przynajmniej o flagowce. Android 4.2.2 dla HTC One jest już dostępny w Polsce. Przyniósł kilka nowych funkcji

Ostatnio HTC podpadło użytkownikom ogłaszając zakończenie wsparcia dla zeszłorocznego modelu One S. Na szczęście przynajmniej o te najbardziej topowe modele można póki co być spokojnym. Najnowszy flagowiec otrzymał w końcu długo oczekiwaną aktualizację oprogramowania.

HTC dba przynajmniej o flagowce. Android 4.2.2 dla HTC One jest już dostępny w Polsce. Przyniósł kilka nowych funkcji
REKLAMA

HTC One to naprawdę świetny telefon. Chociaż sama firma kiepsko sobie radzi pod względem finansowym, to ich najnowszy produkt zrobił na mnie fantastyczne pierwsze wrażenie. Ale tak jak nic nie mogę mu zarzucić pod względem jakości wykonania, użytych podzespołów i świetnego ekranu, tak już pierwsza wersja oprogramowania pozostawiała nieco do życzenia. Dziś pojawiła się aktualizacja, która powinna rozwiązać przynajmniej część problemów.

REKLAMA
htc-one-android-422

Nowy Android i nakładka Sense

Aktualizacja przynosi na pokład HTC One Androida w najnowszej wersji 4.2.2 Jelly Bean oraz odświeżoną nakładkę HTC Sense. Do sprzedaży One trafił już z lekko przestarzałą wersją systemu, ale akurat wyjątkowo tym razem nie była to zbyt duża wada, a HTC poczekało aż twórcy Androida uporają się z problemami trapiącymi najnowszą wersję mobilnego systemu Google.

Na informację o rozpoczęciu się aktualizaci trafiłem na Twitterze, gdzie screen z powiadomieniem o nowej wersji wrzucił Paweł Cebula. Jak widać na załączonej do wpisu ilustracji, HTC rozwiązało w końcu najbardziej irytujący mnie problem z softem w One, a mianowicie dało możliwość wyłączenia tego paskudnego czarnego paska wyświetlanego w aplikacjach wymagających przycisku menu.

htc-one-aparat

Inne nowości

Nowe oprogramowanie to także masa innych mniejszych i większych udogodnień. HTC zdecydowało się zaimplementować u siebie pochodzący z czystego Androida ekran szybkich skrótów oraz dało możliwość umieszczenia na ekranie blokady widżetów. Sam panel dodatków na pulpit został zreorganizowany. Wedle obietnic telefon ma robić teraz nieco lepsze zdjęcia, ale czy tak będzie w rzeczywistości trzeba by było sprawdzić w praktyce.

Wiele osób ucieszy możliwość wyświetlania procentowego stanu baterii na pasku powiadomień, co jednak biorąc pod uwagę tempo spadania stanu naładowania akumulatora może nie jest jednak najlepszym pomysłem. Jeśli chodzi o inne zmiany, to poprawiony został pasek launchera, wprowadzono nowy format ujęć Zoe i dodano kilka nowych motywów dźwiękowych dla automatycznie generowanych filmów w galerii. Sama aktualizacja waży blisko 500 megabajtów, więc lepiej nie pobierać jej poprzez pakietowe połączenie danych.

Sprawdź, czy już masz aktualizację

Z pewnością aktualizacja kryje jeszcze kilka niespodzianek. Nie łudzę się jednak, że wszystkie irytujące bugi i nieprzemyślane opcje w sofcie zostały naprawione, zwłaszcza że część z nich pochodzi jeszcze z czasów czwartej wersji Sense wydanej ponad rok temu na One X. Ale i tak, jeśli po jakimś czasie nie pojawią się nowe błędy, a obietnice z changeloga zostaną spełnione, to oprogramowanie w HTC One będzie można uznać za zadowalające.

REKLAMA

Niestety, obecnie z braku dostępu do egzemplarza HTC One nie mam możliwości sprawdzenia samodzielnie, jak prezentuje się nowe oprogramowanie. Posiadany przeze mnie zeszłoroczny One X nadal czeka na obiecaną aktualizację do nowej wersji Sense. Natomiast posiadacze HTC One, przynajmniej tych spoza dystrybucji operatorskiej, mogą cieszyć się nową wersją Androida już dziś. Oczywiście nie daję nikomu gwarancji, że aktualizacja OTA zostanie wykryta na każdym urządzeniu, ale przynajmniej mamy pewność, że proces dystrybucji nowego softu już się rozpoczął.

Jeśli telefon sam nie podał informacji o dostępności uaktualnienia, możecie spróbować wymusić je poprzez wejście w ustawienia i sekcję “informacje” znajdującą się na samym dole listy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA