Tech  / News

Oto lista nowości w iOS 7, o których nie powiedzieli przedstawiciele Apple

Oprócz oficjalnie zaprezentowanych i wprowadzonych wczoraj do iOS7 funkcji, Apple przygotowało szereg mniejszych zmian, które nie zostały omówione podczas konferencji.

Wczoraj tuż po konferencji otwierającej WWDC 2013 przygotowaliśmy garść zestawień dotyczących odświeżonych MakBooków Air, nowego systemu OS X Mavericks, zapowiedzi Maka Pro 2013 oraz zmian w iOS7. Jednak to nie było jeszcze nie wszystko co wiemy o nowym mobilnym systemie operacyjnym Apple.

Wczoraj w nocy udostępniono też betę oprogramowania iOS7, którą mogą instalować programiści i osoby, których urządzenia zostały podpięte do kont deweloperskich.

Gdzie jest Spotlight?

To było pierwsze pytanie jakie zadawali testerzy nowego oprogramowania. Spotlight to wyszukiwarka zaimplementowana w urządzeniach Apple. W systemie iOS znajdowała się ona po lewej stronie od ekranu głównego. Wystarczyło przesunięcie palcem w bok, aby uzyskać dostęp do Spotlight.

stary spotlight

W iOS7 wyszukiwarki nie ma w starym miejscu i została schowana. Aby ją wywołać wystarczy wykonać gest przeciągnięcia palcem po ekranie z góry na dół, ale nie zaczynając od belki a górnego paska ikon.

nowy spotlight

Blacklista

W nowym iOS7 pojawiła się możliwość blokowania pojedynczych kontaktów. Dzięki temu zatrzymamy falę natrętnych smsów oraz telefonów z danego numeru. Możemy zablokować w ten sposób funkcje telefoniczne, wiadomości oraz FaceTime.

blokada

Lista innych mniejszych zmian w iOS7:

- obsługa dłuższych wiadomości MMS
- obsługa komentarzy w PDF-ach
- synchronizacja zakładek w mapach
- nawigacja turn-by-turn dla pieszych wędrówek
- rozmowy głosowe przez FaceTime
- WiFi HotSPot 2.0
- obsługa pisma odręcznego dla chińskich znaków
- funkcja DNT (Do Not Track) w mobilnym Safari
- tryb nocny w mapach
- usprawnienia w skrzynce pocztowej, w tym nowa wyszukiwarka
- dodano słownik włoski, koreański oraz holenderski

Paweł testuje już nową betę i spisał na gorąco pierwsze wrażenia. Bez wątpienia iOS7 jest nie tylko najważniejszą aktualizacją tego systemu od czasu gry pojawił się pierwszy iPhone. Nowych funkcji jest całe mnóstwo, a testerzy co rusz znajdują nowe smaczki.

źródło: idownloadblog.comappleinsider.com

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst