REKLAMA

Oto lista nowości w iOS 7, o których nie powiedzieli przedstawiciele Apple

Oprócz oficjalnie zaprezentowanych i wprowadzonych wczoraj do iOS7 funkcji, Apple przygotowało szereg mniejszych zmian, które nie zostały omówione podczas konferencji.

11.06.2013 12.46
Oto lista nowości w iOS 7, o których nie powiedzieli przedstawiciele Apple
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj tuż po konferencji otwierającej WWDC 2013 przygotowaliśmy garść zestawień dotyczących odświeżonych MakBooków Air, nowego systemu OS X Mavericks, zapowiedzi Maka Pro 2013 oraz zmian w iOS7. Jednak to nie było jeszcze nie wszystko co wiemy o nowym mobilnym systemie operacyjnym Apple.

Wczoraj w nocy udostępniono też betę oprogramowania iOS7, którą mogą instalować programiści i osoby, których urządzenia zostały podpięte do kont deweloperskich.

Gdzie jest Spotlight?

To było pierwsze pytanie jakie zadawali testerzy nowego oprogramowania. Spotlight to wyszukiwarka zaimplementowana w urządzeniach Apple. W systemie iOS znajdowała się ona po lewej stronie od ekranu głównego. Wystarczyło przesunięcie palcem w bok, aby uzyskać dostęp do Spotlight.

stary spotlight

W iOS7 wyszukiwarki nie ma w starym miejscu i została schowana. Aby ją wywołać wystarczy wykonać gest przeciągnięcia palcem po ekranie z góry na dół, ale nie zaczynając od belki a górnego paska ikon.

nowy spotlight

Blacklista

W nowym iOS7 pojawiła się możliwość blokowania pojedynczych kontaktów. Dzięki temu zatrzymamy falę natrętnych smsów oraz telefonów z danego numeru. Możemy zablokować w ten sposób funkcje telefoniczne, wiadomości oraz FaceTime.

blokada

Lista innych mniejszych zmian w iOS7:

- obsługa dłuższych wiadomości MMS
- obsługa komentarzy w PDF-ach
- synchronizacja zakładek w mapach
- nawigacja turn-by-turn dla pieszych wędrówek
- rozmowy głosowe przez FaceTime
- WiFi HotSPot 2.0
- obsługa pisma odręcznego dla chińskich znaków
- funkcja DNT (Do Not Track) w mobilnym Safari
- tryb nocny w mapach
- usprawnienia w skrzynce pocztowej, w tym nowa wyszukiwarka
- dodano słownik włoski, koreański oraz holenderski

REKLAMA

Paweł testuje już nową betę i spisał na gorąco pierwsze wrażenia. Bez wątpienia iOS7 jest nie tylko najważniejszą aktualizacją tego systemu od czasu gry pojawił się pierwszy iPhone. Nowych funkcji jest całe mnóstwo, a testerzy co rusz znajdują nowe smaczki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA