REKLAMA

Zakrzywiony OLED Samsunga debiutuje na sklepowych półkach

Jest Jest Jest! A nie może jednak nie... Czas na kolejną odsłonę odysei o telewizorach OLED. Ich debiut miał być rychły i to jeszcze w ubiegłym roku. Tymczasem są obwoźną maskotką branżowych targów. Szczęściarzami mogą być jedynie Koreańczycy, u których właśnie debiutuje telewizor Samsunga.

27.06.2013 14.51
Zakrzywiony OLED Samsunga debiutuje na sklepowych półkach
REKLAMA

W Koreii zadebiutował już telewizor OLED od LG, świętowano nawet sprzedaż 200 egzemplarzy, później w ograniczonej dystrybucji pojawił się także zagięty ekran OLED od tego producenta. LG jednak milczy na temat debiutu tych urządzań na pozostałych rynkach. Teraz na rywalizację na lokalnym rynku zdecydował się Samsung.

REKLAMA
OLED-curved-samsung

Koreański koncern wczoraj wprowadził do sprzedaży 55- i 65-calowe telewizory LCD LED o rozdzielczości 4K, a przy okazji także zakrzywiony telewizor OLED. Jest to o tyle ciekawe, że Samsung nie rozpoczął sprzedaży zwykłego „płaskiego” ekranu OLED. Od razu rusza z zakrzywionym, choć na razie tylko i wyłącznie na rodzimym rynku.

W Europie zakrzywiony OLED pojawi się zapewne przy okazji wrześniowych targów IFA w Berlinie. Jednak dość wątpliwe jest, by trafił jeszcze w tym roku do sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że tej jesieni Samsung uraczy rynek europejski wspomnianymi ekranami 4K w rozsądnych cenach.

oled4

My mieliśmy okazję zobaczyć zakrzywiony telewizor OLED na targach CES w Las Vegas. Na Ewie zrobił on spore wrażenie. To rzeczywiście nowość w świecie ekranów. Nie dość, że technologia OLED gwarantuje wysoką jakość obrazu to jeszcze taka konstrukcja telewizora dodaje efekt głębi i przestrzenności.

oled2

Wprowadzony do sprzedaży w Koreii model ma jeszcze jedną ciekawą funkcję jaką jest Multi View. Zakładając okulary (oparte o technologię migawkową tak jak w przypadku technologii 3D) dwie osoby mogą oglądać na tym samym telewizorze, dwa zupełnie inne filmy. To bardzo sprytny rozwiązanie, choć nie jestem w pełni przekonany czy aż tak praktyczne, jak się wydaje.

Przed telewizorami OLED wciąż jeszcze długa drogą. Nadzieję daje nowa fabryka Samsunga i zapowiedzi pozostałych producentów o debiucie telewizorów do 2015 roku. W momencie gdy 55-calowy, zakrzywiony telewizor OLED Samsunga wyceniany jest na 13 tysięcy dolarów nie możemy jednak mówić o szybkiej dominacji tej technologii. Na razie producenci poszli po linii mniejszego oporu i zdecydowali się na rozwój technologii 4K, która jeszcze nie jest tania, ale w ciągu dwóch lat powinna stać się standardem w większości oferowanych telewizorów.

REKLAMA

Jak dużego ekranu OLED w Polsce nie było tak nie ma.

Zastanawiasz się nad zakupem telewizora? Przeczytaj nasz poradnik.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA