REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

IFA 2012: Testowaliśmy technologię Multi View w najnowszym OLED TV Samsunga

30.08.2012
13:12
IFA 2012: Testowaliśmy technologię Multi View w najnowszym OLED TV Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

Gigantyczne telewizory w technologii OLED Samsung pokazywał już na styczniowych targach CES, jednak dziś zaprezentowano technologię Multi View, dzięki której dwóch użytkowników telewizorów może jednocześnie oglądać różne treści na jednym telewizorze. Czy to spełnienie marzeń facetów, którym kobieta nie pozwala oglądać meczu Ligi Mistrzów, gdyż w tym czasie na innym kanale wyświetlana jest świetna komedia romantyczna? Na to wygląda.

Testowaliśmy Multi View na 55-calowym telewizorze OLED Samsunga i jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Oczywiście, aby skorzystać z tej opcji należy założyć specjalne okulary Samsunga, które pozwalają na selekcję jednego z dwóch równocześnie nadawanych sygnałów. Specjalnym przyciskiem przełącza się pomiędzy sygnałami. Obraz jest krystalicznie czysty, bez żadnych przebitek drugiego sygnału. Okulary zintegrowane są ze słuchawkami. Dzięki temu, każdy z użytkowników słyszy sygnał dedykowany programowi, który ogląda. Mimo bliskiej obecności drugiej osoby z okularami, nawet w najmniejszym stopniu do użytkownika nie dobiega dźwięk z drugiego programu.

Premiera tej technologii nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej, podobnie zresztą jak cena telewizora z Multi View, ale wydaje się, że jest na co czekać. Rozwiązanie to powinno wyeliminować problem dwóch telewizorów w domu – wystarczy założyć okulary, aby w jednym momencie oglądać dwa różne programy na jednym telewizorze. Rodziny powinny być zadowolone, choć – co warto podkreślić – jednocześnie z telewizora przy użyciu Multi View mogą korzystać jedynie dwie osoby.

Nowy OLED Samsunga to nie tylko Multi View. Najnowszym telewizorem Samsunga da się bowiem sterować gestami. Specjalna, automatycznie wysuwana kamerka wyczuje kiedy wykonujemy rozpoznawalne dla telewizora gesty, po czym ukryje się, gdy zakończymy komunikację z telewizorem. 55″ OLED to także Smart TV z dostępem do wszystkich treści multimedialnych oferowanych przez Samsunga. Podczas konferencji wrażenie zrobiła na nas rozgrywka w Angry Birds za pomocą gestów.

Chciałoby się mieć taki telewizor już dziś w swoim salonie. Niestety, nie znamy na razie jego ceny, a te – jak wiemy – potrafią szokować. Podejrzewamy, że cena OLEDa z technologią Multi View nie będzie niska, więc rozwiązanie to będzie dostępne zapewne jedynie dla zamożnych klientów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA