REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Szum dookoła Playstation: fotki kontrolera PS4, obniżki cen Vita i PS3, zapowiedź PS4 i Gaikai

Na każde 10 newsów w zachodniej prasie na temat branży gier video, mniej więcej 4 przypadają na tematykę związaną z firmą Sony i jej flagowym produktem - Playstation. Zebrałem je w jednym miejscu, bo coś ewidentnie wisi w powietrzu. 

18.02.2013
10:39
Szum dookoła Playstation: fotki kontrolera PS4, obniżki cen Vita i PS3, zapowiedź PS4 i Gaikai
REKLAMA
REKLAMA

Zacznę może od najbardziej frapującej kwestii - czy na powyższym zdjęciu może znajdować się pad konsoli Playstation 4? Zarówno ja, jak i Wy, jesteśmy w internecie na tyle długo, że chyba wszyscy wiemy, że to może być absolutnie wszystko.

Serwisy takie jak Destructoid i kilka innych całkiem poważnych mediów tak z Zachodu, jak i dalekiego Wschodu, są jednak dość pewne tego, że na zdjęciu widzimy nawet jeśli nie pad do Playstation 4 to któryś z jego wczesnych prototypów. W pogłoskach mówiło się już od jakiegoś czasu, że nowa konsola Sony może być wyposażona w kontroler wzbogacony o dodatkowy ekran dotykowy (podążając za modą wytyczoną przez Wii U, choć sama technologia jest znana firmie np. z konsoli Playstation Vita). Niektórych zastanawia czym jest tajemnicze niebieskie światełko u góry pada i choć pojawiają się naprawdę skrajne pomysły, najpewniej jest to jednak próba implementacji możliwości znanych z Move (tak twierdzi Digital Foundry). Poniżej można obejrzeć jeszcze inne ujęcie domniemanego pada.

245081-cont3

W tym tygodniu w świecie Sony ma się wydarzyć coś szczególnego. Na środę zapowiadana jest impreza, na której - zdaniem ekspertów - zostanie zapowiedziana oficjalnie konsola Playstation 4. Raczej nie w trakcie tej samej imprezy - to z punktu wizerunkowego byłoby dziwne - ogłoszone zostanie obniżenie cen Playstation 3. Być może stanie się tak dopiero po oficjalnej prezentacji. W każdym razem zdaniem informatorów zza oceanu - "czarnulka" doczeka się przeceny jeszcze w tym tygodniu. Nową cenę prognozuje się na poziomie 199 dolarów.

Podobnie plotkowano o cenach Playstation Vita i doczekaliśmy się. Handheld od Sony przeceniony został póki co tylko w Japonii - o mniej więcej 20%, a czasem nawet 30% - ale idąc za tym trendem oraz międzynarodowym szumem dookoła Playstation, można się spodziewać, że promocyjne ceny zaatakują także inne rynki. A czy warto kupować Playstation Vita? Od kilku tygodni bawię się trochę tą konsolką i w tym tygodniu spiszę Wam na Spider's Web swoje wrażenia. Na pewno jest to produkt wysokiej klasy, choć chyba nie dla każdego gracza.

REKLAMA

Tymczasem, jak donosi Wall Street Journal, lipcowe wykupienie Gaikai przez Sony za kwotę 380 milionów dolarów również nie było przypadkiem. Firmę, którą poznaliśmy między innymi dzięki możliwości pogrania w Wiedźmina 2 na Facebooku, japoński koncern ma zamiar wykorzystać w celu zaserwowania ożywionej kompatybilności gier z Playstation 3 na Playstation 4. To samo źródło upiera się, że nowa usługa ma zostać zaprezentowana podczas prezentacji Playstation 4 już w środę, 20 lutego. Pierwotnie zadaniem Gaikai miało być stworzenie serwisu streamingującego gry z PSOne i PS2 właśnie na Playstation 3, teraz ich rola zostanie nieco ożywiona, ale to oznacza, że prawdopodobnie na PS4 zagramy w gry ze wszystkich generacji japońskiej konsoli!

To jest niekwestionowanie najważniejszy tydzień marki Playstation od premiery Playstation 3 w 2006 roku. W ostatnim pojedynku to Microsoft ze swoim Xboksem pierwszy rozdawał karty. Sony wprawdzie swojego rywala późniejszą premierą nie zmiażdżyło, ale też z całą pewnością nie poniosło klęski na miarę "spóźnialskich". Teraz role się odwróciły i to Microsoft będzie musiał przebić ofertę Playstation 4, ale tym samym - musi mieć też jakiegoś asa w rękawie. Inaczej - będzie bardzo ciężko.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA