ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Jaki był 2012 rok dla Spider's Web

Dziś kończy się 2012 r., bardzo ważny rok dla Spider's Web. Nieco więcej niż rok temu, w listopadzie 2011 r., po prawie 7 latach zdecydowałem się zrezygnować z ówczesnej pracy (razem z moim pracodawcą, że się tak wyrażę…) i od stycznia 2012 r. poświęcić się tylko i wyłącznie Spider's Web. 2012 był więc pierwszym w pełni profesjonalnym rokiem w działalności SW. To był trudny, ale jednocześnie fascynujący okres.

31.12.2012 09.50
Jaki był 2012 rok dla Spider’s Web
REKLAMA

Wiele rzeczy się udało. Znacznie poszerzyliśmy zasięg. Rok wcześniej, w całym 2011 r. odwiedziło nas 850 tys. unikalnych użytkowników (wg Google Analytics), którzy wygenerowali łącznie nieco ponad 1 mln odsłon. W 2012 r. z kolei, do dzisiaj odwiedziło nas już ponad 3,1 mln osób, które łącznie wygenerowały ponad 13 mln odsłon. W szczytowym okresie, w listopadzie, odwiedziło nas ponad 400 tys. unikalnych użytkowników. Grudzień jest nieco słabszy, co jest naturalne dla typowej internetowej koniunktury, ale i tak skończymy go na grubo ponad 350 tys. odwiedzających.

REKLAMA

Zdobyliśmy partnerów reklamowych. Nie oszukujmy się - bez wsparcia reklamodawców nie byłoby Spider's Web, a przynajmniej nie w takiej formie jak dziś. Sporo zawdzięczamy partnerowi naszego serwisu, firmie Nokia, który był z nami przez cały rok i - co mnie niezwykle cieszy - zostaje z nami na dłużej. Zresztą żaden z naszych długoterminowych reklamodawców nie kończy działań na koniec 2012 r. To potwierdza, że nie tylko my jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Na dniach ogłosimy kolejne bardzo ważne partnerstwo naszego bloga, które - o czym jestem przekonany - również świetnie się zrealizuje z korzyścią dla wszystkich: partnera, Spider's Web i Czytelników Spider's Web.

Ustabilizowaliśmy redakcję. W 2012 rok wkraczaliśmy w zupełnie innym składzie personalnym niż w tym, w jakim go kończymy. Śmiem jednak stwierdzić, że aktualnie to najlepsza ekipa w historii Spider's Web - zróżnicowana, charakterystyczna i odpowiednio zmotywowana. A co najważniejsze, jesteśmy w aktualnym składzie już całkiem długo i nie zapowiada się, żeby miałoby się to w najbliższym czasie zmienić. No, chyba że dołączy do nas ktoś nowy.

W 2012 r. napisaliśmy łącznie 3650 tekstów, co daje całkiem ładną średnią 13,7 tekstów na dzień. Liczba zatwierdzonych komentarzy (łącznie z trackbackami) przekroczyła 140 tys., wiec wychodzi na to, że średnia liczba komentarzy pod jednym tekstem przekracza 38!

A oto 10 tekstów, które wygenerowały najwięcej odsłon w 2012 r.

Nie wszystko się jednak udało. Mam świadomość tego, że nie wszystkie nasze teksty stały na odpowiednim poziomie. Nie zawsze nasza reakcja na krytykę, w tym głównie moja, była odpowiednia. Ukształtowała się również grupa wrogów Spider's Web.

Niemniej jednak rok 2012 r. był bardzo ekscytującym okresem, z którego wychodzimy obronną ręką. W 2013 r. wkraczamy z wielkimi nadziejami, jak również obawami. Oby nie był gorszy niż 2012 r. Jeśli tak będzie, to wszystko będzie w porządku.

REKLAMA

Dziękuję, że jesteście z nami. Zostańcie proszę na dłużej.

{rating}

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA