REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Samsung Galaxy S3 znalazł 9 milionów nabywców. Będzie miał 2GB RAM

Samsung Galaxy S3 znalazł 9 milionów nabywców. Będzie miał 2GB RAM
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy S3 niewątpliwie jest ostatnio jednym z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych produktów mobilnych. Nieoficjalne źródła podają, że koreańska firma zebrała już 9 milionów zamówień na swój flagowy smartfon.

Wynik ten jest z całą pewnością imponujący. Oznacza on, że najnowsze dziecko Samsunga będzie mogło z powodzeniem walczyć z debiutującym niedługo iPhone’em piątej generacji. Jeszcze rok temu było nie do pomyślenia, by ktoś mógł zagrozić dominacji Apple’a na rynku mobilnym.

Jest to o tyle ciekawe, że smartfon Samsunga nie należy do tanich. Jego cena powinna oscylować w granicach 2500-2800 zł, co będzie czyniło go jednym z najdroższych telefonów na rynku. Jak widać marka i dobra kampania marketingowa sprzedadzą wszystko. Gdyby ludzie byli bardziej doinformowani, HTC One X z czterordzeniowym procesorem i świetnym aparatem sprzedawałby się wyśmienicie nawet w swojej bardzo wysokiej cenie, która wynosi obecnie 2699 zł.

Okazuje się też, że nie wszyscy otrzymają takiego samego Samsunga Galaxy S3. Japońska wersja tego smartfonu ma mieć 2GB RAM oraz dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 zamiast czterordzeniowego  Exynosa oraz 1GB RAM. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na LG Optimus LTE2, który również cechuje się zainstalowanymi 2GB pamięci RAM. Niestety model ten będzie dostępny wyłącznie na terenie Japonii. Świadczą o tym dodatki charakterystyczne dla Kraju Kwitnącej Wiśni, takie jak tuner telewizyjny. Zmiana procesora została podyktowana jego kompatybilnością z japońskimi sieciami komórkowymi.

Moim zdaniem Samsung niedługo pobije Apple, co widać po zwyżkowym trendzie sprzedaży Androida. Okazuje się, że wynika to nie tylko z niskiej ceny słuchawek, ale też ich wysokiej jakości, wzornictwa oraz płynności działania nie gorszej niż w przypadku  smartfonów Apple.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA