REKLAMA

Są ceny i data debiutu PlayBooka - tabletu do RIM. Dobre!

22.03.2011 09.46
Są ceny i data debiutu PlayBooka – tabletu do RIM. Dobre!
REKLAMA
REKLAMA

Sporo osób czekało na to z niecierpliwością – RIM podał właśnie ceny PlayBooka – tabletu, który ma powalczyć zarówno z iPadem 2, bardzo podobnym (trwa medialna potyczka pomiędzy zainteresowanymi stronami o to, kto jest do kogo podobny?) tabletem HP – TouchPad, jak i zastępem tabletów z Androidem. RIM dobrze podszedł do sprawy – PlayBook będzie kosztował od 499 dol. w USA, czyli dokładnie tyle ile iPad 2. PlayBook pojawi się w sklepach 19 kwietnia.

499 dol. to cena za model WiFi z 16GB dyskiem. Podobnie jak Apple, RIM ustawił 100 dolarową różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami. I tak model WiFi z 32GB dyskiem kosztował będzie 599 dol. a z 64GB – 699 dol. Zamówienia można składać już dziś (oczywiście w Stanach).

Widać, że RIM nie chce popełnić błędu Motoroli, która najpierw wydała drogi model Xoom 3G+WiFi, dopiero niedawno wprowadzając na rynek tańszy model WiFi, który i tak jest o 100 dol. droższy od iPada, który – jak wiemy – wyznacza dziś swoisty benchmark cenowy tabletów. W rezultacie do mediów przedostał się komunikat, że Motorola Xoom jest dużo droższa od iPada. To znacznie obniżyło potencjał zakupowy tabletu.

Prywatnie powiem, że podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie miałem sposobność ponad godzinnej zabawy z PlayBookiem (najpierw sam, a potem prezentowano mi wszystkie zalety tabletu w formie prezentacji) i muszę powiedzieć, że zrobił on na mnie bardzo dobre wrażenie. Zgadzam się jednak z tym, że system operacyjny PlayBooka bardzo przypomina WebOS zaimplementowany na TouchPadzie od HP. Tylko zaraz, kto tu kogo przypomina…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA