Tech

Są ceny i data debiutu PlayBooka - tabletu do RIM. Dobre!

Sporo osób czekało na to z niecierpliwością – RIM podał właśnie ceny PlayBooka – tabletu, który ma powalczyć zarówno z iPadem 2, bardzo podobnym (trwa medialna potyczka pomiędzy zainteresowanymi stronami o to, kto jest do kogo podobny?) tabletem HP – TouchPad, jak i zastępem tabletów z Androidem. RIM dobrze podszedł do sprawy – PlayBook będzie kosztował od 499 dol. w USA, czyli dokładnie tyle ile iPad 2. PlayBook pojawi się w sklepach 19 kwietnia.

499 dol. to cena za model WiFi z 16GB dyskiem. Podobnie jak Apple, RIM ustawił 100 dolarową różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami. I tak model WiFi z 32GB dyskiem kosztował będzie 599 dol. a z 64GB – 699 dol. Zamówienia można składać już dziś (oczywiście w Stanach).

Widać, że RIM nie chce popełnić błędu Motoroli, która najpierw wydała drogi model Xoom 3G+WiFi, dopiero niedawno wprowadzając na rynek tańszy model WiFi, który i tak jest o 100 dol. droższy od iPada, który – jak wiemy – wyznacza dziś swoisty benchmark cenowy tabletów. W rezultacie do mediów przedostał się komunikat, że Motorola Xoom jest dużo droższa od iPada. To znacznie obniżyło potencjał zakupowy tabletu.

Prywatnie powiem, że podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie miałem sposobność ponad godzinnej zabawy z PlayBookiem (najpierw sam, a potem prezentowano mi wszystkie zalety tabletu w formie prezentacji) i muszę powiedzieć, że zrobił on na mnie bardzo dobre wrażenie. Zgadzam się jednak z tym, że system operacyjny PlayBooka bardzo przypomina WebOS zaimplementowany na TouchPadzie od HP. Tylko zaraz, kto tu kogo przypomina…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst