REKLAMA

MWC: Demonstracja tabletu HP TouchPad (WIDEO)

15.02.2011 22.25
MWC: Demonstracja tabletu HP TouchPad (WIDEO)
REKLAMA
REKLAMA

Druga (ale puszczam jako pierwszą, bo ta druga – czyli pierwsza – jeszcze się uploaduje) relacja wideo z zamkniętego dla wybranych przedstawicieli prasy pokazu nowych urządzeń HP z webOS podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Tym razem pierwszy tablet HP z systemem przejętym od Palma – TouchPad.

Tablet robi bardzo przyjemne wrażenie, choć osobiście nie rzucił mnie jakoś specjalnie na kolana. Sam system webOS w wydaniu tabletowym wygląda na dobrze przemyślany, ale brakuje na razie – nawet w wersji demonstracyjnej – spektakularnych aplikacji, które czyniłyby produkt HP wyjątkowym już teraz. Wiadomo jednak, że ze wszystkich nowości HP, TouchPad zadebiutuje najpóźniej. Kiedy? Ponoć pod koniec drugiego kwartału 2011 r. Na dziś demonstrujący bardzo się starał, aby nie wgłębiać się we wszystkie meandry systemu. Nie jest bowiem do końca gotowy.

Co jednak widać już dziś to to, że HP świetnie rozegrał w nim kwestię aplikacji działających w tle (trochę na wzór RIM i jego PlayBooka, który również był mi bezpośrednio prezentowany podczas spotkania z przedstawicielami RIM; nie pozwolono mi jednak nagrywać tej prezentacji) – wszystkie działające aplikacje dostępne są w aktywnych podglądach w taki sposób, że bez wyciągania ich na pełen ekran, można widzieć co się w nich dzieje. Doskonale wygląda także grupowanie aplikacji w stosy.

Spójrzcie sami. HP TouchPad to kawał świetnie zapowiadającego się tabletu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA