REKLAMA

Lotnisko Chopina z dużymi utrudnieniami. Przekierowania i liczne opóźnienia

Niedziela, 19 maja 2024 r., miała być dla pasażerów Lotniska Chopina w Warszawie dniem bezproblemowych podróży. Niestety, stało się inaczej. Lotnisko zostało otwarte godzinę później niż zwykle, co spowodowało szereg komplikacji, w tym opóźnienia i przekierowania lotów.

19.05.2024 10.56
fałszywe lotnisko
REKLAMA

Problemy z Lotniskiem Chopina widoczne były zaraz po godz. 6 rano w serwisie Flightradar24. Jako pierwszy napisał o nich na na Facebooku Dariusz Panas, miłośnik podróży i fotografii. "W Warszawie nic nie ląduje. Masa lotów przekierowanych, w tym do Katowic, Krakowa..." - czytamy na jego profilu.

REKLAMA

Wśród rejsowych połączeń, które zostały przekierowane na inne lotniska były te m.in. z Tokio, Wilna, Paryża czy Bukaresztu, Musiały one lądować na lotniskach w Katowicach, Krakowie oraz Gdańsku.

Więcej o technologii i lotniskach w Polsce przeczytasz na Spider`s Web:

Wiele opóźnionych startów

Lotnisko Chopina wróciło do normalnej pracy tuż przed godziną 7 rano w niedzielę, godzinę później niż normalnie. Nie oznaczało to jednak końca kłopotów pasażerów, ponieważ wiele z lotów było opóźnionych.

Przedstawiciele lotniska twierdzą, że opóźnienie było spowodowane pracami technicznymi.

Z uwagi na przeprowadzanie zaplanowanych wcześniej prac technicznych na skrzyżowaniu dróg startowych, konieczne było przedłużenie o godzinę zamknięcia lotniska dla operacji lotniczych. Przekierowano 14 rejsów, a 17 startów zostało opóźnionych

- powiedziała serwisowi TVN Warszawa, Anna Dermont, rzecznik prasowa Lotniska Chopina.

Lotnisku Chopina już działa

REKLAMA

Dodała ona, że o godz. 7 wznowiono starty i lądowania, a w tej chwili lotnisko działa normalnie.

Opóźnienia na Lotnisku Chopina dotknęły zarówno pasażerów, jak i linie lotnicze. Wiele osób musiało zmieniać swoje plany podróży, rezerwować nowe loty lub czekać na następne połączenia. Linie lotnicze z kolei musiały szybko reagować na zmieniającą się sytuację, zapewniając pasażerom informacje i wsparcie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA