REKLAMA

Apple Watch Ultra 3 prawie się nie zmieni. Wydadzą odgrzewanego kotleta

Zegarek Apple Watch Ultra 3 jednak pojawi się we wrześniu. Apple nie może się powstrzymać przed wydaniem kolejnej wersji najdroższego zegarka w swojej linii. Problem w tym, że inżynierowie nie przygotowali prawie żadnych ulepszeń. Drugi raz z rzędu dostaniemy prawie takiego samego kotleta?

02.05.2024 11.17
Apple Watch Ultra 3 zapowiada się nudno
REKLAMA

Apple kocha urządzenia nazwane jako Pro czy Ultra, wszak są one najdroższymi przedstawicielami swoich linii. Najdroższy MacBook Pro może cię wynieść prawie 43 tys. złotych. A taki Apple Watch Ultra 2 startuje zaledwie od 4,5 tys. złotych.

Brzmi jak interes życia? Dla osób, które kochają ekosystem Apple’a i uprawiają sporty (również te ekstremalne) - zdecydowanie tak, bo za taką cenę otrzymują przyzwoity zegarek z genialnym czasem pracy na jednym naładowaniu.

REKLAMA

Teraz ci, którzy zdecydowali się na drugą (czy nawet pierwszą!) generację, będą zadowoleni, wszak trzecia odsłona zegarka Apple Watch Ultra wyjdzie w tym roku. Plotki mówią o tym, że Apple się nie postarało, i ponownie przyrządzi nam odgrzewanego kotleta z lekko zmienioną przyprawą.

Apple Watch Ultra 3? Bardziej Ultra 2+

Analityk, który śledzi uważnie każdy ruch Apple’a, Ming-Chi Kuo, wcześniej informował, że prawdopodobnie nie zobaczymy nowego Apple Watch Ultra w 2024 r. Teraz sytuacja nieco się zmieniła, wszak właśnie zaczęliśmy słyszeć nowe plotki o premierze Apple Watch Ultra 3 jeszcze w tym roku.

Jak Kuo zdradził serwisowi MacRummors, Apple Watch Ultra 3 nie będzie miał wielu nowych funkcji w porównaniu do Apple Watch Ultra 2. Analityk nie podał żadnych szczegółów dotyczących konkretnych zmian zaplanowanych dla Ultra 3.

Apple Watch Ultra 49 mm
Na zdjęciu: Apple Watch Ultra (1)

Więc równie dobrze, jeśli posiadasz model Ultra 1. lub 2. generacji, to możesz spać spokojnie. Najnowsze funkcje najpewniej będą tylko kosmetyką - żadna rewolucja w zegarkach Ultra się nie zbliża.

Na Spider's Web dowiesz się, co jeszcze szykuje Apple w tym roku:

Jakie funkcje może otrzymać Apple Watch Ultra 3?

Jakaś aktualizacja, która pozwoliłaby Apple’owi wydać praktycznie to samo urządzenie trzeci raz, jest nadal potrzebna - wszak nawet zwykły Apple Watch zmienia się rok do roku, aby usprawiedliwić wydanie kolejnej generacji.

W tym roku pogłoski mówią o tym, że zwykły Apple Watch X/10 ma otrzymać czujnik ciśnienia krwi, jak i wykrywać bezdech senny. Jako że Apple musi w jakiś sposób sprawić, aby fani najdroższych zegarków w linii firmy nie czuli się poszkodowani, to też te funkcje powinny trafić do Apple Watch Ultra 3. W końcu "praktycznie brak nowości" nie oznacza ich zupelny brak.

REKLAMA
apple watch series 9 ultra 2 generacji 2023 apple 01
Na zdjęciu: Apple Watch 9

"Nowy" Apple Watch Ultra 3 powinien zostać ujawniony podczas wrześniowej konferencji Apple’a, na której poznamy m.in. iPhone’y 16, nową generację słuchawek AirPods oraz 10. generację zegarka Apple Watch. Wcześniej, bo już 7 maja, poznamy najgorętsze iPady oraz nowy rysik Apple Pencil 3.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA