REKLAMA

Wzięli widowiskowe obudowy i włożyli do środka najlepsze części. Trudno odwrócić od nich wzrok

Popularna sieć polskich sklepów x-kom ulepszyła swoje komputery. Producent włożył do urządzeń najnowsze, najlepsze części i jest grubo.

23.04.2024 17.37
Wzięli widowiskowe obudowy i włożyli do środka najlepsze części. Trudno odwrócić od nich wzrok
REKLAMA

Kilka miesięcy temu poinformowaliśmy, że x-kom odświeżył swoją podstawową linię gotowych komputerów G4M3R z dopiskiem Hero oraz jednocześnie wprowadził pośrednią serię Hero+, która miała za zadanie łączyć zalety bardziej przystępnej cenowo serii Hero oraz sztandarowej Elite. Teraz przyszedł czas na tę ostatnią. Urządzenia otrzymały szereg nowości – jednej szczególnie się nie da nie zauważyć.

REKLAMA

x-kom ulepszył swoje najlepsze komputery. Jest szybciej, nowocześniej i ciszej

Sieć sklepów x-kom postawiła przede wszystkim na wyższej klasy obudowę w najnowszych komputerach G4M3R Elite. Wykorzystano produkt marki Fractal Design ze 120- i 140-milimetrowymi wentylatorami, które pracują ciszej. Producent we wszystkich komputerach stawia na chłodzenie wodne dla procesora – w komunikacie podaje, że jest to autorski system chłodzenia, pod którym kryje się chłodnica AiO 280 mm, która jest zamontowana na górnej części obudowy.

Tak jak możemy się spodziewać, w nowych komputerach nie brakuje najnowszych i najwydajniejszych komponentów – procesorów Intel Core 14. generacji postawionych na płytach głównych z chipsetem Z790, pamięci operacyjnej DDR5-6000, czy kart graficznych z serii GeForce RTX 4000 i RTX 4000 Super. Obudowy mają porządnie spięte kable, a stosowane okablowanie oferuje wzmocnione oploty.

(źródło: x-kom)

Największym wyróżnikiem jest karta graficzna, która nie jest przymocowana do płyty głównej poziomo, ale pionowo za pomocą specjalnej przedłużki. Wygląda to na pewno nowocześnie i efektownie – szczególnie że wszystkie komputery z serii G4M3R Elite mają obudowy wyposażone w tzw. okno, czyli boczny panel wykonany ze szkła hartowanego, który eksponuje wszelkie komponenty w środku.

Do wyboru do koloru

Urządzenia wspierają również najnowsze standardy – zasilacze ATX 3.0, WiFi 6E, szybkie USB-C czy Bluetooth do podstawowej łączności. Komputery są dostępne w czterech głównych konifguracjach:

  • Procesor Intel Core i7-14700KF, 64 GB RAM, RTX 4080 Super
  • Procesor Intel Core i9-14900KF, 96 GB RAM, RTX 4080 Super
  • Procesor Intel Core i9-14900KF, 64 GB RAM, RTX 4090
  • Procesor Intel Core i9-14900KF, 96 GB RAM, RTX 4090

Wszystkie warianty mają też dysk SSD PCIe 4.0 o pojemności 2 TB, który cechuje się szybkimi transferami, a także zoptymalizowany profil BIOS. Niezależnie od konfiguracji x-kom implementuje dwie kości pamięci operacyjnej, więc jest możliwość na rozbudowanie w przyszłości, chociaż 64 GB typowemu graczowi i tak powinno wystarczyć na lata.

(źródło: x-kom)

Oczywiście mimo nazwy komputery G4M3R Elite nie są stworzone wyłącznie dla graczy, ale także dla twórców treści. Na takich maszynach streamowanie, montowanie filmów, renderowanie 3D i wiele innych nie powinno być większym problemem. Ceny zaczynają się od 14000 zł za najbardziej "podstawowy" wariant – są wersje bez systemu lub z Windowsem 11 Home i 11 Pro.

Nowe komputery w sklepie x-kom
x-kom
x-kom G4M3R i7-14700KF + RTX 4080 Super
x-kom

Czekamy również na komputery G4M3R Elite w wersji z procesorami AMD Ryzen, które w ostatnich latach zyskały na popularności nie tylko wśród graczy, ale również twórców treści i entuzjastów. Aż się prosi wrzucić najmocniejszego Ryzena 9 7950X3D do takiej maszyny.

REKLAMA

Więcej o komputerach i sprzęcie komputerowym przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA