REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Są nowe zestawy komputerowe z serii G4M3R. Już nie musisz składać komputera samodzielnie

x-kom od lat sprzedaje swoje autorskie zestawy komputerowe z serii G4M3R. Popularna sieć sklepów postanowiła jednak odświeżyć ofertę desktopów - jest też zupełnie nowa seria, która oferuje najnowsze komponenty. 

17.10.2023
13:20
Są nowe zestawy komputerowe z serii G4M3R. Już nie musisz składać komputera samodzielnie
REKLAMA

Komputery z serii G4M3R można zakupić w przeróżnych wersjach - zarówno z tańszymi procesorami i kartami graficznymi, jak i tymi najbardziej zaawansowanymi. Dotychczas mieliśmy do dyspozycji dwie serie tych zestawów z serii Hero, w które wchodziły średniopółkowe konfiguracje oraz Elite dla tych najbardziej wymagających. Sklep x-kom postanowił odświeżyć modele z serii Hero oraz wprowadzić linię Hero+, która będzie czymś pomiędzy.

REKLAMA

Są nowe zestawy komputerowe. Odświeżone Hero i zupełnie nowe Hero+

Dotychczasowe komputery z serii G4M3R Hero zostały zastąpione nowymi modelami. Co prawda w dalszym ciągu dostępnych jest wiele identycznych konfiguracji - m.in. z procesorami Intel Core i5-13400F oraz i7-13700F wraz z kartami graficznymi GeForce RTX 4060 lub RTX 4060 Ti, ale jest też nowy zestaw z układem Intel Arc A750 na pokładzie. 

W nowych G4M3R-ach Hero zamplementowano 32 GB pamięci operacyjnej DDR5-6000, a nie tak jak wcześniej DDR4 - wykorzystuje płyty zgodne z najnowszym standardem RAM-u. Z nowości warto zaznaczyć też inne, lepiej prezentujące się obudowy Fractal z dwoma wentylatorami przednimi i jednym tylnym, oczywiście z podświetleniem RGB. 

G4M3R Hero

Procesory w komputerach oferują chłodzenie powietrzne, niezależnie od konfiguracji, a użytkownik ma do dyspozycji dysk SSD PCIe 4.0 1 TB. Ich cena zaczyna się od 5500 zł (wersja z zainstalownym Windowsem 5850 zł).

Zupełną nowością jest seria komputerów G4M3R Hero+, która jest już trzecią, jeśli chodzi o zestawy komputerowe. Można rzec, że jest czymś pośrodku - łączy bardziej przystępną cenowo serię Hero oraz najbardziej zaawansowaną Elite. W skład serii wchodzą propozycje ze świeżo wydanymi procesorami Intel Core 14. generacji, a dokładnie rzecz biorąc Core i7-14700KF z możliwością podkręcania oraz kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 4070 lub RTX 4070 Ti.

G4M3R Hero+

Pod względem wyglądu seria komputerów Hero+ nie różni się od podstawowych Hero, natomiast zamiast chłodzenia powietrznego dla procesorów, zastosowano wodne zestawy AiO. Komputery też oferują pamięć operacyjną DDR5-6000 oraz dyski PCIe 4.0, ale o pojemności 2 TB. Konfiguracje te są niestety znacznie droższe - ceny rozpoczynają się od 10050 zł za model bez zainstalowanego systemu operacyjnego - do takowego trzeba dopłacić kolejne 450 zł.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie komputerowym przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA