REKLAMA

Uważaj, co publikujesz na TikToku. Możesz stracić zasięgi

TikTok rozpoczyna walkę ze szkodliwymi filmami. Platforma będzie aktywnie walczyć z zawartością, która nie powinna zyskiwać zasięgów.

18.04.2024 16.55
Uważaj, co publikujesz na TikToku. Możesz stracić zasięgi
REKLAMA

Ile razy algorytmy podrzucały ci rzeczy, których naprawdę nie chciałeś oglądać? Teraz TikTok, platforma, na której filmy w sekcji Dla Ciebie są automatycznie dopasowywane do użytkownika przez algorytm, bierze się za twórców publikujących… niewłaściwe treści. Te, które nie powinny nawet się znaleźć w sieci. I ma proste rozwiązanie, które zrobi czystkę na chińskiej platformie.

REKLAMA

Postujesz niewłaściwe treści? Nikt ich nie zobaczy

TikTok wprowadza znaczącą zmianę w algorytmie sekcji Dla Ciebie. Ta aktualizacja dotyczy twórców, którzy często publikują materiały na określone tematy, nawet jeśli nie są one oficjalnie zakazane.

Co ulega ograniczeniom? Jeśli twórca wielokrotnie publikuje filmy na tematy takie jak:

  • ekstremalna sprawność fizyczna,
  • teorie spiskowe,
  • restrykcyjne diety niskokaloryczne, takie jak długie przerywane głodówki,
  • ogólnikowe informacje na temat zdrowia psychicznego,
  • dezinformacja o umiarkowanych szkodach dla zdrowia,
  • treści o charakterze intymnym,
  • niezweryfikowane twierdzenia o wyborach,

całe jego konto może zostać tymczasowo ukryte w sekcji Dla Ciebie. Chociaż same filmy mogą być nadal dostępne do obejrzenia, trudniej będzie je znaleźć użytkownikom przeglądającym platformę. Twórcy zostaną powiadomieni o takiej sytuacji i będą mogli się od niej odwołać.

Kolejna aktualizacja dotyczy nadmiernej częstotliwości treści z tej samej kategorii, nawet jeśli należą one do akceptowalnych tematów. Chociaż pojedynczy film o smutnej tematyce może być w porządku, oglądanie zbyt wielu takich filmów jeden po drugim "może być przytłaczające dla widzów".

Dlatego TikTok będzie stosował przerwy w wyświetlaniu takich treści, aby zapewnić różnorodność w sekcji Dla Ciebie. Oznacza to, że jeśli tworzysz dużo filmów o smutnej tematyce, TikTok będzie je wyświetlać rzadziej i z większym odstępem czasowym.

Niektóre rodzaje treści mogą być w porządku, jeśli są oglądane sporadycznie, ale problematyczne, jeśli są oglądane łącznie. Obejmuje to treści takie jak dieta, ekstremalna sprawność fizyczna, sugestywność seksualna, smutek (takie jak stwierdzenia o beznadziejności lub udostępnianie smutnych cytatów) oraz zbyt ogólne informacje na temat zdrowia psychicznego (takie jak quiz, który twierdzi, że kogoś diagnozuje). Tego typu treści mogą zostać wyświetlone w sekcji „Dla Ciebie”, ale przerwiemy powtarzające się wzorce, aby takie treści nie były zbyt często oglądane przez użytkownika

- czytamy w aktualizacji.

Ta aktualizacja daje TikTokowi większą kontrolę nad treściami, które ludzie widzą na Dla Ciebie. Twórcy nadal mają swobodę w dodawaniu, ale muszą zwracać uwagę na tematy, które poruszają, aby uniknąć ukrycia przed szerszą publicznością. Ponadto TikTok ogłosił, że treści tworzone przez osoby poniżej 16 roku życia są wyłączone z polecanych filmów w sekcji Dla Ciebie. Wszystkie zabronione tematy możesz znaleźć na oficjalnej stronie platformy.

Poznaj więcej aktualizacji popularnych platform:

Dostałeś ostrzeżenie? TikTok powie, za co

REKLAMA

TikTok wprowadza aktualizacje, aby pomóc twórcom bezpiecznie tworzyć i dzielić się filmami. W celu poprawienia przejrzystości zasad dodano nowe definicje i wyjaśnienia dotyczące mowy nienawiści i dezinformacji.

Wprowadzono też ostrzeżenia dla twórców łamiących zasady oraz funkcję Sprawdzenie konta, która pozwala sprawdzić stan konta i 30 ostatnich filmów. Dodatkowo wprowadzono Kodeks postępowania twórcy TikToka, który określa standardy dla twórców uczestniczących w specjalnych programach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA