REKLAMA

Instalowanie aplikacji na Windowsie będzie łatwiejsze. Microsoft wreszcie to naprawił

Microsoft wysłuchał głosów użytkowników i poprawił najbardziej irytującą rzecz, która odstraszała wielu od oficjalnego sklepu twórców Windowsa. Pojawiło się nowe rozwiązanie, które ma ułatwić pobieranie aplikacji.

23.04.2024 07.31
Instalowanie aplikacji na Windowsie będzie łatwiejsze. Microsoft wreszcie to naprawił
REKLAMA

Podnieście ręce ci, którzy w ostatnich miesiącach skorzystali z oficjalnego Sklepu Microsoft. Ale uwaga, żarty z macOS-em prosimy zostawić na boku. Czy nie uważasz, że dedykowany Windowsowi sklep jest dość słaby?

REKLAMA

Nowy sposób na pobieranie aplikacji ze Sklepu Microsoft

Dawniej instalowanie aplikacji ze strony Microsoft Store było skomplikowane i wymagało wielu kroków. Teraz proces ten został uproszczony i odbywa się bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Microsoft stworzył mniejszą wersję Sklepu Microsoft, która obsługuje tylko instalację aplikacji. Dzięki temu proces jest szybszy i łatwiejszy, bez potrzeby uruchamiania pełnej aplikacji Sklepu. Nowe rozwiązanie zachowuje przy tym mechanizmy bezpieczeństwa, które chronią użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem.

Aplikacje ze sklepu, ale z przeglądarki

Teraz aplikacje można pobierać bezpośrednio z sieci, bez przechodzenia do Sklepu Microsoft. Dostaliśmy nowy instalator, który wymaga tylko dwóch kliknięć i oferuje kilka zalet w porównaniu do starej metody.

Przeczytaj więcej o świetnych aktualizacjach:

Jest to lekki program, który uruchamia się znacznie szybciej, a ponieważ jest oddzielony od głównej aplikacji Sklepu i zawsze jest aktualny o najnowsze funkcje. Nawet jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji Microsoft Store, ten nowy instalator nadal może działać niezależnie. Kolejną zaletą jest możliwość jednoczesnej instalacji wielu aplikacji, co pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas.

Huyn przekazał, że wstępne testy nowej metody przyniosły bardzo pozytywne wyniki. Zarówno użytkownicy, jak i deweloperzy odnotowali znaczny wzrost liczby instalacji aplikacji, a także liczby uruchomień tych aplikacji po instalacji. Ten sukces przekonał Microsoft do rozszerzenia tej funkcji na więcej produktów i regionów, a planowane są dalsze ulepszenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA