REKLAMA

Koniec wsparcia dla Office'a. Zaraz pożegnasz się z tymi wersjami

Masz tego Office'a? Zbliża się koniec wsparcia. Pamiętasz te wersje sprzed 10-20 lat, które nadal masz na komputerze? Niedługo przestaną być aktualizowane.

19.04.2024 17.06
Koniec wsparcia dla Office'a. Zaraz pożegnasz się z tymi wersjami
REKLAMA

Microsoft Office nie jest wieczny. Nawet jeśli kupisz teraz najnowszą wersję, nie oznacza to, że będzie ona zawsze najświeższa i najlepsza. Przykładem jest Microsoft Office 2010, który oficjalnie przestał otrzymywać aktualizacje w 2020 r.

REKLAMA

Brak aktualizacji i wsparcia nie oznacza, że nie możesz korzystać z zakupionego produktu. Jest to jednak informacja, że nie możesz już liczyć na poprawki błędów, nowe funkcje czy pomoc techniczną w razie problemów. I tak właśnie będzie się działo, jeśli masz zainstalowane na komputerze wersje Office'a 2016 lub 2019.

Koniec wsparcia dla Office 2016 i 2019

To już oficjalne: 14 października 2025 r. Microsoft kończy wsparcie dla programów Office 2016 i Office 2019. Oznacza to, że po tej dacie firma nie będzie już zapewniać:

  • Poprawek bezpieczeństwa
  • Aktualizacji programów
  • Pomocy technicznej

Co to oznacza dla użytkowników?

Brak aktualizacji bezpieczeństwa może narazić użytkowników na zagrożenia ze strony hakerów. Aktualizacje programów często zawierają poprawki błędów, które mogą wpływać na stabilność i wydajność oprogramowania. Brak pomocy technicznej oznacza, że w razie problemów z programem użytkownicy będą zdani sami na siebie.

Microsoft naturalnie zaleca aktualizację do Microsoft 365, aby nadal otrzymywać wsparcie i dostęp do najnowszych funkcji. Microsoft 365 to subskrypcja, która obejmuje popularne aplikacje biurowe, takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Teams.

Przeczytaj też o najnowszych aktualizacjach innych aplikacji i programów:

Koniec Windowsa 10

REKLAMA

Warto wspomnieć, że 14 października 2025 r. to również koniec wsparcia dla systemu Windows 10. Microsoft chce się skupić na nowszych produktach, takich jak Windows 11.

Czy ty też masz zamiar przesiąść się ze starego i dobrego Office'a 2016 na subskrypcję Microsoft 365? A może nadal korzystasz z pakietu Office XP? Pamiętaj, że brak aktualizacji i wsparcia może wiązać się z pewnymi ryzykami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA