REKLAMA

Koniec z limitem płynów i wyciąganiem elektroniki. Rewolucja na lotnisku, na razie jednym

Koniec z wyjmowaniem płynów i elektroniki z bagażu podręcznego. Krakowskie lotnisko Balice wkracza w nową erę kontroli bezpieczeństwa, wprowadzając 10 nowoczesnych skanerów CT. Te innowacyjne urządzenia zrewolucjonizują proces odprawy, czyniąc go szybszym, wygodniejszym i bezpieczniejszym dla wszystkich pasażerów.

21.04.2024 18.00
Koniec z limitem płynów i wyciąganiem elektroniki. Rewolucja na lotnisku, na razie jednym
REKLAMA

Podróże lotnicze mogą być stresujące, zwłaszcza gdy musimy w pośpiechu wyjmować z bagażu laptopa czy przelewać ulubiony szampon do małej buteleczki. Długie kolejki i czasochłonne procedury kontroli bezpieczeństwa, które wymagały wyjmowania z bagażu podręcznego wszystkich płynów, kosmetyków i elektroniki już wkrótce staną się jedynie wspomnieniem.

REKLAMA

Więcej o technologii i podróżach samolotem przeczytasz na Spider`s Web:

Tomografia komputerowa na lotnisku

Kraków Airport wprowadzi najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące tomografię komputerową.

Jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiliśmy procedurę na zakup systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem procedury jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT. Zwiększą one przepustowość niema o 100 proc.

- mówi prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

Nowe skanery CT wykorzystują zaawansowaną technologię obrazowania 3D, która pozwala na dokładne prześwietlenie całego bagażu bez konieczności jego wyjmowania. Dzięki temu pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki, zaoszczędzą cenny czas, unikną stresu i frustracji związanych z długimi kolejkami.

Technologia na najwyższym poziomie

Skanery CT wykorzystują technologię tomografii komputerowej 3D, tworząc wielopoziomowe obrazy 3D. Dzięki temu operatorzy kontroli bezpieczeństwa mogą dokładnie zobaczyć każdy przedmiot w walizce, bez względu na jego położenie. Oprogramowanie automatycznie rozpoznaje i analizuje obrazy, identyfikując potencjalnie niebezpieczne przedmioty z dużą dokładnością.

REKLAMA

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe skanery CT na krakowskim lotnisku zaczną działać w ostatnim kwartale tego roku. To krok milowy nie tylko dla Krakowa, ale i dla całej Polski, ponieważ jest to pierwsza taka inwestycja w kraju. Inne polskie lotniska, takie jak Lotnisko Chopina w Warszawie czy lotnisko w Poznaniu, również mają zaawansowane plany wprowadzenia podobnych technologi.

Wprowadzenie skanerów CT to kolejny krok w kierunku zrewolucjonizowania kontroli bezpieczeństwa na lotniskach. Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że podróżowanie staje się coraz bardziej komfortowe, szybsze i bezpieczniejsze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA