REKLAMA

Fairbuds to słuchawki, w których wymienisz baterię. Będziesz ich używać przez lata

Marka Fairphone, która stoi za niezwykle prostymi w naprawie smartfonami postanowiła pójść o krok dalej. Zrobiła bezprzewodowe słuchawki TWS, w których również sam możesz wymienić baterię.

09.04.2024 17.21
Fairbuds to słuchawki, w których wymienisz baterię. Będziesz ich używać przez lata
REKLAMA

Słuchawki zostały nazwane Fairbuds i tak jak inne produkty marki mają wyróżniać się na tle konkurencji kompleksową możliwością naprawy bez obowiązku wysyłania sprzętu do serwisu. Nowa propozycja sprawia, że latami nie będzie trzeba wymieniać słuchawek. Wymiana baterii będzie kosztować śmieszne pieniądze.

REKLAMA

Fairbuds to słuchawki TWS, którym sam wymienisz baterię

Nowy sprzęt wykorzystuje rozwiązania, które były stosowane już lata temu przez producentów elektroniki – także smartfonów. Fairbudsy marki Fairphone mają wymienną baterię zarówno w etui ładującym, jak i samych pchełkach. W przypadku etui bateria wygląda tak jak w dawnych smartfonach – otwieramy zaślepkę, wyciągamy starą baterię i wrzucamy nową. Dla samych pchełek też zostało to mądrze pomyślane – otwieramy zatrzaski i wrzucamy nowy akumulator przypominający baterię kapsułkową.

Oprócz możliwości wymiany baterii jest też opcja zakupu innych zapasowych części – m.in. etui ładującego, silikonowych wkładek w różnych rozmiarach, a w niedalekiej przyszłości pojawi się możliwość dokupienia lewej lub prawej słuchawki – tak jak wiemy, te łatwo się gubią. Jeśli chodzi natomiast o specyfikację techniczną, to jest naprawdę dobrze. Słuchawki bazują na 11-mm tytanowych przetwornikach, które mają zapewnić dobrą jakość dźwięku.

W słuchawkach Fairbuds też nie brakuje zestawu sześciu mikrofonów (po trzy na jedną pchełkę), funkcji aktywnej redukcji hałasu i pojemnej baterii – 45 mAh w pchełkach i 500 mAh w etui ładującym. Słuchawki mają grać maksymalnie 6 godzin na jednym ładowaniu z możliwością wydłużenia czasu pracy o kolejne 20 godzin za pomocą etui ładującego. Całość wspiera łączność Bluetooth 5.3, choć producent nie podaje dostępnych kodeków.

Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności m.in. odporności na zachlapania, pot i kurz IP54, opcji połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie, aplikacji na iOS oraz Androida czy możliwości dotykowego sterowania na obu słuchawkach. Całość ładujemy standardowym w świecie elektroniki kablem ze złączem USB-C.

Cena słuchawek Fairbuds. I zamiennych baterii

Słuchawki kosztują 149 euro (ok. 635 zł – trzeba jeszcze doliczyć 4 euro za dostawę do Polski, czyli wyjdzie ok. 650 zł) i jest to cena, za którą możemy kupić już naprawdę dobre słuchawki TWS. Natomiast w konkurencyjnych propozycjach nie wymienimy baterii kilkoma ruchami.

Ile kosztuje taka wymiana baterii? To są groszowe sprawy, ponieważ zestaw dwóch baterii do pchełek to koszt 9,95 euro (43 zł), natomiast akumulator do etui ładującego kosztuje 13 euro (ok. 55 zł).

Wydaje się, że Fairbudsy są słuchawkami na lata. Po 3-4 latach codziennego użytkowaniu akumulator może nie zapewniać tak długich czasów na jednym ładowaniu, a tu za ok. 100 zł (cena będzie zależeć od kursu euro) możemy dać nowe życie słuchawkom.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie audio - słuchawkach i innych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA