REKLAMA

Rewolucja w przychodniach. Rząd podał, kiedy ruszy e-rejestracja

Od 1 czerwca rusza, częściowo, e-rejestracja do lekarza. Po co komu kolejki, skoro jest internet? Oby tylko serwery wytrzymały.

19.04.2024 08.47
Rewolucja w przychodniach. Rząd podał, kiedy ruszy e-rejestracja
REKLAMA

Denerwowało cię, że nie mogłeś zapisać się do lekarza przez internet, tylko musiałeś dzwonić - lub, co gorsza, osobiście udać się do przychodni, żeby zarezerwować wizytę? Czas na zmiany!

REKLAMA

Ministra zdrowia Izabela Leszczyna ogłosiła w radiowej Trójce, że od 1 czerwca uruchomiona zostanie centralna platforma e-rejestracji dla pacjentów. Proces uruchamiania będzie stopniowy, począwszy od kilku specjalizacji.

E-rejestracja do lekarzy na NFZ

Polski rząd wdraża elektroniczny system rejestracji dla pacjentów, umożliwiający umawianie i odwoływanie wizyt u lekarzy przyjmujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

System ten będzie uruchamiany etapami, a pierwsze specjalizacje objęte zostaną nim już 1 czerwca 2024 roku. Celem systemu jest skrócenie czasu oczekiwania na wizytę i poprawa dostępności opieki zdrowotnej dla pacjentów.

Pierwszym elementem wprowadzania e-rejestracji będzie możliwość umawiania wizyt elektronicznie do kilku określonych specjalistów. System będzie dostępny online, a dla pacjentów niekorzystających z internetu uruchomiona zostanie dedykowana infolinia. Jak połączyć dwa sposoby rejestracji? Poprzez koordynatorów:

E-rejestracja jest ważna, abyśmy mogli się zapisać, sensownie odwoływać wizyty, na które nie możemy się zgłosić, żeby koordynatorzy pilnowali, by w systemie nie było niewykorzystanych okienek

- przekazała ministra.

Przeczytaj więcej o rządowych nowościach:

Ministra Zdrowia, Izabela Leszczyna, oświadczyła, że rząd jest zobowiązany do poprawy dostępu do opieki zdrowotnej i skrócenia czasu oczekiwania na wizyty. Dodała też, że współpracuje z ekspertami i osobami z zewnątrz, które "nie są skażone systemem", a więc mają świeże spojrzenie.

Nie wiemy jeszcze, którzy specjaliści będą dostępni w pierwszej fali e-rejestracji. Najpewniej te informacje zostaną podane do publicznej wiadomości w najbliższych tygodniach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA