REKLAMA

Wielka zmiana w ChatGPT. Właśnie znieśli poważne ograniczenie

Jeżeli często konwersujesz z chatbotem OpenAI, to twój szczęśliwy dzień. Jak poinformowała firma, od dziś do korzystania z ChatGPT potrzeba kilka mniej klików. Jest jednak jeden haczyk. A właściwie to dwa.

02.04.2024 08.22
Wielka zmiana w ChatGPT. Właśnie znieśli poważne ograniczenie
REKLAMA

OpenAI poinformował na swoim blogu o dużej zmianie, jaką otrzymał ChatGPT. Od dziś z chatbota można korzystać bez konieczności tworzenia konta OpenAI i logowania do niego. Wystarczy wejść na stronę chat.openai.com by porozmawiać z chatbotem.

REKLAMA

ChatGPT bez rejestracji. Tym razem oficjalnie

Jak informuje firma, ruch ten jest częścią misji sprawienia by "szeroko udostępnić narzędzia takie jak ChatGPT, aby ludzie mogli doświadczyć korzyści płynących ze sztucznej inteligencji". Zmiana przychodzi także z korzyścią dla OpenAI, potencjalnie zwiększając ilość informacji zwrotnych (danych) od użytkowników - aczkolwiek nadal bez logowania można wyłączyć zbieranie danych przez chatbota.

Aby to zrobić, wystarczy kliknąć mały znak zapytania po prawej stronie pola tekstowego, a następnie wybrać Ustawienia i wyłączyć "Improve the model for everyone".

Jednakże brak konieczności logowania przychodzi z pewnym ograniczeniami. Jak informuje samo OpenAI, ChatGPT posiada dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników bez konta, w tym "blokowanie promptów i generowanie obrazów w większej liczbie kategorii niż zalogowani użytkownicy".

Poproszony o więcej informacji na temat tego, o jakie kategorie chodzi, rzecznik OpenAI przekazał serwisowi Engadget, że "podczas opracowywania tej funkcji zastanawiano się, w jaki sposób wylogowani użytkownicy GPT-3.5 mogą potencjalnie wprowadzać nowe zagrożenia".

Kup smartfon:
MediaExpert
Samsung Galaxy A55

Więcej na temat generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI:

REKLAMA

Zdjęcie główne: imago / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA