REKLAMA

Przenośne urządzenie do wykrywania UFO. Wojsko już je testuje

Niezidentyfikowane obiekty latające to temat, który od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Czy to obcy, czy może tajne technologie? Pentagon zdecydował się na bardziej zaawansowane metody zbierania danych na ten temat. Wojsko chce sprawdzić, czy naprawdę mamy do czynienia z technologią pozaziemską.

08.03.2024 19.06
Przenośne urządzenie do wykrywania UFO. Wojsko już je testuje
REKLAMA

Wojsko amerykańskie opracowuje przenośne zestawy do wykrywania UFO. Pentagon twierdzi jednocześnie, że w żadnym dochodzeniu rządowym nie znaleziono dowodów na obecność obcej technologii.

REKLAMA

Gremlin będzie tropił UFO

Nowe przenośne zestawy do wykrywania UFO, o nazwie Gremlin, zawierają różnorodne sensory, umieszczone w wytrzymałym futerale. Obecnie są testowane na poligonie w Teksasie. Timothy Phillips, pełniący obowiązki dyrektora AARO, wyjaśnia, że celem jest zdobycie większej wiedzy o obiektach widzianych w zakazanych strefach powietrznych (np. poligonach).

Mamy wiele obszarów bezpieczeństwa narodowego, gdzie otrzymujemy zgłoszenia o nieznanych obiektach, także w pobliżu naszych statków kosmicznych. Musimy zrozumieć, co to jest. Dlatego rozwijamy możliwości czujników, które pozwolą zarejestrować te obiekty  

- powiedział Phillips.

Phillips powiedział, że czujniki i system wykrywania będą rozmieszczone w miejscach, w których pojawia się najwięcej raportów o UAP, czyli niezidentyfikowanych zjawiskach anomalnych, jak w Pentagonie określa się obiekty powszechnie znane jako UFO.

Więcej o niezidentyfikowanych obiektach latających przeczytasz na Spider`s Web:

UFO i Pentagon: Co się dzieje?

W ostatnich latach Pentagon coraz bardziej otwarcie zajmuje się tematem niezidentyfikowanych obiektów latających. W 2022 r. powołano Biuro Rozwiązywania Anomalii na Wszystkich Domenach (AARO), które ma na celu zbieranie i analizowanie raportów o nieznanych obiektach. Wojsko podejrzewa, że niektóre z nich to sprzęt szpiegowski przeciwnika.

REKLAMA

W piątek 8 marca 2024 r. Departament Obrony USA opublikował publiczną wersję kompleksowego przeglądu tajnych programów rządu USA od 1945 r. Ma on obalić dziesięciolecia spekulacji na temat UFO. Raport stwierdza, że wojsko nie znalazło żadnych dowodów na działalność pozaziemską ani "nie podjęło wysiłków mających na celu zatajenie takich informacji przed Kongresem".

Podczas spotkania z reporterami przed publikacją raportu przedstawiciel AARO ujawnił natomiast, że wojsko testuje przenośne urządzenie do wykrywania UFO. Phillips powiedział też, że w lutym jego biuro zamknęło 122 sprawy dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. 68 proc. przypadków dotyczyło balonów lub unoszących się w powietrzu śmieci. Urząd otrzymuje średnio miesięcznie około 100 nowych spraw i mniej więcej tyle samo rozpatruje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA